«Руки геть від мови»: у Полтаві триває акція та збір підписів проти розгляду законопроєкту Бужанського

16 липня 2020 14:58:04    

16 липня 2020 року у Полтаві розпочалася дводенна акція проти змін до законів про мову та освіту. На захист української мови під будівлею Полтавської обласної державної адміністрації зібралося близько сотні полтавців.  Організатори акції: ВО «Свобода», ВГО  «Сокіл»  та ГО «Справа Громад» Солідарна Полтава».

На площі перед ОДА організатори встановили намет ВО «Свобода», в якому збирають підписи під зверненням до народних депутатів та голови Верховної Ради України з вимогою голосувати «Проти» законопроєкту Бужанського №2362 та взагалі зняти його з розгляду.

Нагадуємо, що з подачі фракції «Слуги народу» сьогодні на пленарному засіданні Верховної Ради мав розглядатися законопроєкт щодо навчання українською мовою (№ 2362), мета якого – тотальна русифікація української освіти, стирання нашої української ідентичності на надання російській мові більше можливостей. Проте вчора ввечері стало відомо, що його зняли з розгляду.

Очільник Полтавського міського осередку ВО «Свобода» Юліан Матвійчук наголосив:

«Полтава не спить, як і вся Україна, відчуваючи загрозу! Наша мова – це не лише засіб спілкування, а в першу чергу, – це ідентифікатор нації та її нервова система. Спочатку ворог забирає мову, а потім територію, твоїх близьких і тебе.

Наше завдання: стояти стіною за українську мову. Чим більше українців спілкується українською, тим сильніший національний імунітет. Путін зі своїми найманцями не захопив жодного села чи міста, де більшість користується українською у побуті. Пропаганда, яку нам нав’язують через ЗМІ та соцмережі, спрямована виключно на російськомовних в Україні. Саме так роз’єднують суспільство.

На жаль, наші сусіди білоруси не змогли зберегти свою мовну ідентичність. Анексія території Білорусі Путіним – це лише питання часу. У нас, українців, ще є імунітет та сила.

Бужанський пропонує, щоб учні 5-11 класів російськомовних шкіл не мусили вивчати державну мову. Поки їм не вдалося зібрати достатню кількість голосів, щоб проголосувати цей законопроєкт. Не виключено, що завтра чи наступного тижня вони все-таки подадуть проєкт на порядок денний та проголосують його. Ми втратимо надію на роки. Це акція – попередження. Подібні заходи нині відбуваються по всій Україні та під будівлею Верховної Ради».

Організатори акції подадуть всі підписи до Полтавської обласної ради та будуть чекати всіх охочих підписати звернення до 18:00 під стінами Полтавської ОДА. Акція продовжиться також 17 липня об 11:00.

Пресслужба Полтавської обласної організації ВО "Свобода"

The post «Руки геть від мови»: у Полтаві триває акція та збір підписів проти розгляду законопроєкту Бужанського appeared first on ВО "Свобода" Полтава.

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS