Посол ЄС в Україні назвав основні виклики для українського медіасектору

11 вересня 2020 14:35:00    

Голова Представництва Євросоюзу в Україні Матті Маасікас 11 вересня під час шостого «Донбас медіафоруму» заявив, що трьома основними викликами для українського медіасектору є спротив олігархічному впливу в країні на медіаландшафт, надавання громадянам об'єктивної інформації та виконання своїх завдань як четвертої гілки влади.

«Перший, найважливіший виклик випливає з ситуації, що в Україні йде війна, і це дуже сумна правда, тому що дедалі важче стає отримати неупереджену інформацію. По-друге, не завжди йдеться про можливість висвітлювати інформацію неупереджено - йдеться також про бажання робити це. Дуже багато ЗМІ в Україні, особливо телевізійних, належать олігархам. Олігархічні медіа є популярним інструментом у політичних війнах, ці олігархи завжди мають дуже чіткі політичні інтереси й симпатії, тож це точно стає або вже стало великим викликом для медіаландшафту в Україні.», – зазначив Маасікас. 

Щодо третього виклику голова Представництва ЄС наголосив, що українські медіа мають приділяти увагу не лише новинам, а й аналізу інформації. ЗМІ мають перевіряти й інформувати суспільство про рішення державних органів і стати платформою, де громадяни зможуть обговорювати нові постанови влади.

За словами посла ЄС, з основних викликів з'являються інші види діяльності, до яких долучається теперішня й подальша підтримка Європейського Союзу. Серед них необхідно розвивати незалежні медіа та професійну журналістику, захищати інформаційне поле й просувати медіаграмотність, а це передбачає розкриття злочинів та завершення розслідувань, пов'язаних із журналістами.

Як відомо, сьогодні,11 вересня 2020 року розпочався шостий «Донбас медіафорум», який триватиме два дні. Цьогоріч тема Форуму – «Співпраця під час ізоляції».

Читати далі »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS