Що буде з курсом долара цього тижня

13 вересня 2020 22:22:00    

На цей раз думки експертів розійшлися діаметрально.

1363_19_main_new_1503923931.jpg (44.91 Kb) Олег Пендзин, як і раніше, впевнений, що до кінця жовтня, поки не відбудуться вибори до місцевих рад, домінуватиме політичний, а не економічний фактор: курс має бути стабільним і не вище 28 грн/долар.

"Нацбанк продовжує жорстко моніторити верхню і нижню межі коридору, за допомогою продажу або купівлі валюти не допускаючи виходу курсу за його межі. Вже очевидно, що регулятор на тлі зростання ділової активності встановив новий коридор курсу 27,5-28 грн/долар, або на 20 копійок вище за попередній. І за допомогою валютних резервів не допустить зростання курсу вище ніж 28 грн/долар ", – аналізує Олег Пендзин.

А ось Олександр Охріменко та Андрій Шевчишин не вважають цифру 28 сакральною і впевнені, що вона може бути перевищена, правда, не набагато, не більше ніж до 28,20 грн/долар.

"Навряд чи політичний фактор такий важливий, щоб регулятор щосили утримував курс не вище за 28 грн/долар, навіть на шкоду економіці й доходам держбюджету, – опонує Олександр Охріменко. – Швидше за все, 28 стане серединою коридору, а курс буде коливатися вгору і вниз у межах 15-20 копійок".

За прогнозами Охріменка, на наступному тижні курс долара на міжбанку буде в коридорі 27,7-28,05 грн/долар. Відповідно, середній курс продажу готівкової валюти може вирости до 28,10-28,20 грн/долар.

Андрій Шевчишин згоден, що виборча кампанія, яка стартувала 5 вересня, може утримати курс долара від стрімкого зростання. Але не завдяки зусиллям Нацбанку, а тому, що валюти, насамперед на тіньовому ринку, стане більше – її почнуть "скидати" учасники виборів, замінюючи на гривні.

"Негативною новиною для курсу гривні стало повідомлення про те, що в Києві з 14 вересня посилять карантин через коронавірус на два тижні, оскільки столиця потрапила в "помаранчеву зону" карантинних обмежень, – доповнив свій прогноз Андрій Шевчишин. – Ймовірно, найближчим часом гривня продовжить падати і буде торгуватися на міжбанку в діапазоні 27,8-27,9 грн/дол. Не виключено і падіння курсу нижче психологічної позначки 28 гривень за долар. Але за нього Нацбанк буде боротися, не допускаючи значного здешевлення гривні. В результаті готівковий долар також перевищить 28 грн у продажу, але виявиться не більше за 28,10-28,15 грн/долар, що цілком нормально", – прогнозує експерт.

Читати далі »

Коронавірус Live

Коронавірус »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS