Пнівський замок можна відвідати онлайн

16 вересня 2020 19:53:12    

Пнівський замок відсканували та зробили 3D-модель.

«Кишенькова країна» – це не тільки про оцифрування популярних архітектурних пам’яток. Проєкт значною мірою покликаний розширити та збагатити ваші уявлення про різноманіття української культури, пише Кишенькове місто.

Причому культури у всіх її проявах: будівлі, поставлені на облік як пам’ятки архітектури, сучасні пам’ятники, що знайомлять з минулим, а також просто милі серцю руїни. Саме до таких належить Пнівський замок в Івано-Франківській області. Сучасні його залишки не дозволяють в деталях уявити, як велично він виглядав кілька сторіч тому, однак його сіра громадина, що потопає в зелені довкола, все ще зачаровує туристів та випадкових подорожніх.

Зараз від Пнівського замку залишився лише п’ятикутний стіновий периметр з тесаного каменю та цегли з поодинокими напівзруйнованими вежами. Заснували цей замок вихідці магнатського роду Куропатвів, яким польський король Владислав Опольський у XIV ст. дарував привілей на прикарпатські землі. Замок був потрібний, щоб обороняти землі Покуття та торговий шлях з Карпат. Робочою силою були селяни стародавнього селища Пнів, що було неподалік. Воно і дало назву замку.

Також можна переглянути 3D-модель Пнівського замку за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гуцульська коров’яча бриндза отримала захищене географічне зазначення

Публікація Пнівський замок можна відвідати онлайн запозичена із ресурсу WestNews.com.ua.

Читати далі »

Новини Івано-Франківськ Live

Новини Івано-Франківськ »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS