Хмельницька міська рада у визначені місць для розміщення агітації допустила порушення виборчого законодавства

17 вересня 2020 09:06:08    

Facebook Twitter

З-поміж 26 місць, визначених у Хмельницькому для розміщення передвиборної агітації, 3 розташовані на зупинках громадського транспорту. Водночас виборче законодавство забороняє розміщення та поширення агітаційних матеріалів на зупинках. У міській раді зазначають, що вживатимуть заходів для виправлення ситуації, повідомляє ОПОРА.

7 вересня на вебсайті Хмельницької міської ради повідомили, що  «з метою організації виборчого процесу та відповідно ч.3 ст.53 Виборчого кодексу України управлінням ЖКГ встановлено стенди у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації». Як з’ясували спостерігачі ОПОРИ, відповідні стенди встановили і на трьох зупинках громадського транспорту, що зазначені в переліку.

Однак відповідно до частини 17 статті 57 Виборчого кодексу України розміщення матеріалів передвиборної агітації на зупинках громадського транспорту забороняється.

По коментар щодо розміщення стендів для агітаційних матеріалів на зупинках громадського транспорту, відповідно до переліку в додатку до рішення міської ради, 15 вересня ОПОРА звернулася до керуючої справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлії Сабій.

«До 5 вересня комунальне підприємство по зеленому будівництву і благоустрою міста виконавчого комітету ради розмістило дані тумби за адресами, які є в переліку. Відповідно, це традиційне рішення, яке приймає рада перед виборами і у такий спосіб надає можливість політичним силам, які беруть участь у виборах, розміщувати свої агітаційні матеріали», – зазначила пані Юлія і попросила надати детальну інформацію про виявлений факт до управління організаційно-інформаційної роботи та контролю Хмельницької міської ради.

Заступник начальника управління Роман Назаров у коментарі ОПОРІ погодився, що визначення місць для розміщення агітації на зупинках громадського транспорту може порушувати виборче законодавство, і зазначив, що міська рада буде вживати заходів для виправлення ситуації.

 

 

 

 

 

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS