Вибори ректора ХУУП: конкурсна комісія не допустила до участі головного фаворита. Він обіцяє судитися

17 вересня 2020 12:23:36    

Facebook Twitter

Комісії обласної ради не вистачило голосів, щоб рекомендувати кандидатуру діючого ректора Хмельницького університету управління та права Олега Омельчука для голосування на чергових виборах ректора, які заплановані на 29 вересня.

Про це стало відомо “Незалежному громадському порталу”.

Засідання комісії відбулося 16 вересня, на якому була гостра дискусія. Більшість членів комісії утрималися від голосування. Каменем спотикання виявилася ст. 42 Закону України «Про вищу освіту», яка фактично забороняє одній і та самій особі ставати керівником відповідного закладу вищої освіти більше ніж два строки. Що стосується Олега Омельчука, то посаду ректора він займає з 2010 року тобто два терміни підряд.

Разом з тим, сам ректор не погодився з таким трактування законодавства і пообіцяв оскаржувати рішення конкурсної комісії у суді. Одним із аргументів на свою користь він навів лист від департаменту кадрового забезпечення міністерства освіти і науки, в якому сказано, що ст. 42 і 43 Закону України «Про вищу освіту» вступили в дію 2014 року. Це означає, що в пана Омельчука начебто є “в запасі” ще одна можливість балотуватися на посаду ректора вишу.

Тут треба наголосити: у 2010 році Олега Омельчука було призначено ректором вишу шляхом рішенням депутатів Хмельницької облради, а не голосуванням колективу.

Наразі ж єдиним кандидатом на крісло ректора, якого пропустила комісія, є проректор з нормативного та науково-методичного забезпечення Хмельницького університету управління та права Ірина Ковтун. Щоб перемогти на виборах ректора, їй необхідно взяти 50%+1 голос.

Контракт з новим ректором укладається на 5 років.

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS