Правила експлуатації кондиціонерів

18 вересня 2020 08:25:52    

Facebook Twitter

Безумовно, кондиціонер – один з найважливіших технічних винаходів, які допомагають людині комфортно себе почувати під час спеки або холоду, і вже давно перестав бути предметом розкоші.  Як всякий технічний пристрій, він вимагає правильного догляду і дотримання правил експлуатації.  У багатьох тільки одне питання – де купити кондиціонер, але ніхто не задає собі питання, як ним правильно користуватися. Щоб кондиціонер прослужив тривалий період досить виконувати певні рекомендації, передбачені інструкцією по експлуатації та життєвим досвідом.

  1. Працюючий кондиціонер не “терпить” відкритих вікон.  Якщо охолоджувати вулицю, то скоро прилад вийде з ладу.
  2. Необхідно провести правильний вибір кондиціонера по потужності або визначити приміщення, які він буде охолоджувати або гріти.  Якщо ж кондиціонер не розрахований по потужності на всі наявні приміщення, то слід закривати двері в суміжні кімнати або залишати їх відкритими на нетривалий час.
  3. Слід визначити оптимальне положення жалюзі, щоб потік повітря раціонально поширювався всередині приміщення.
  4. У сучасних кондиціонерах передбачена функція сну, при якій він працює на мінімальних обертах.  Для підтримки комфортної температури і економії електроенергії бажано її використовувати.  Робота пристрою на високих швидкостях потрібно у випадках необхідності швидкого охолодження (нагрівання) приміщення або всіх кімнат.
  5. Кондиціонер не слід часто включати або вимикати.  Досить виставити необхідну температуру на пульті.  Досягнувши заданого температурного значення, кондиціонер самостійно відрегулює подальше включення компресора.  Ця функція значно підвищує термін служби пристрою і створює комфортні умови проживання.
  6. Дуже важливо стежити за станом фільтрів.  Періодично їх слід чистити.  Брудні фільтри істотно знижують ефективність дії кондиціонера.  При цьому зростає навантаження компресора і, як наслідок, відбувається перевитрата електроенергії.  Як правило, чистку слід робити кілька разів на місяць.
  7. Необхідно проводити своєчасне технічне обслуговування.  Краще звертатися до фахівців і робити цю операцію раз в рік.
  8. Не рекомендується включати кондиціонер при мінусовій температурі.

 

Читати далі »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS