Що буде з тарифами на газ взимку

18 вересня 2020 14:30:00    

Цієї зими суми у платіжках за газ в Україні можуть зрости.

9310_13911-1_large.jpg (45.77 Kb) Про це в інтерв’ю журналістці Яніні Соколовій заявив голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

Коболєв пояснив, що ціни на газ взимку, як правило, збільшуються. Однак минулої зими цього не сталося через перенасичення ринку та кризу, викликаною пандемією.

“Тому, якщо такої кризи не буде, то я б очікував зростання ціни. Але є важливе “але”. Завдяки відміні регулювання “Нафтогаз” та інші газові компанії почали пропонувати річні продукти. Тобто, зараз український споживач може зафіксувати собі ціну на весь рік і не перейматися, якою вона буде”, – зазначив Коболєв.

Для цього потрібно обрати газового постачальника і той продукт (тариф), який дозволяє це робити.

Він пояснив, що домогосподарства можуть обирати, у кого купувати газ, за якою ціною та за яких умов.

“Тепер ціна газу визначається ринком, є конкуренція, на ринок зайшло вже багато компаній. Вони всі конкурують за кінцевого споживача – українське домогосподарство. З точки зору споживача, ця свобода вибору є головною перевагою будь-якого ринку”, – сказав Коболєв.

Цифра в платіжках буде визначатися ринком, а не рішенням якогось чиновника.

“Ми щодня купуємо багато товарів – хліб, продукти харчування. Це все ринкові ціни. Ціна може змінюватися – збільшуватися чи зменшуватися в обидва боки. Це нормально. І розуміння того, що ціна є справедливою, з’явилося саме завдяки ринку. Тому що ціна, яка кимось регулюється, ніколи не буде вважатися справедливою”, – сказав керівник “Нафтогазу”.

Читати далі »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS