Максим Степанов: “Українці з COVID-19 дуже пізно звертаються за медичною допомогою”

19 листопада 2020 13:39:51    

Українці запізно звертаються за медичною допомогою, займаючись самолікуванням. Натомість коронавірус потребує правильних призначень лікарів. 

Про це розповів Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України.

«Ми спостерігаємо багато таких випадків, коли люди дуже пізно звертаються за медичною допомогою. Не в лікарню, а навіть до сімейного лікаря звертаюся на 7-8 день після захворювання. Ще раз хочу наголосити, у нас є чіткий механізм, який працює в нашій державі, щодо вашої поведінки, в який спосіб ви повинні поводити себе при відповідних симптомах захворюваності на COVID-19», — сказав Степанов.

Також міністр наголосив на тому, що самолікування забирає важливий час. Ані антибіотики, ані вітаміни просто так купувати не потрібно, їх повинен призначати лікар після того, як обстежить пацієнта та збере анамнез.

Отже, за словами міністра, варто звертатися до сімейного лікаря після перших симптомів коронавірусу.

«Сімейний лікар повинен опитати пацієнта і за наявності симптомів COVID-19 направити до нього мобільну бригаду для взяття зразків на тест методом ПЛР», — продовжує Степанов.

Якщо людина не має підписаної декларації та сімейного лікаря, варто зателефонувати до контакт-центру МОЗ з питань COVID-19 за телефоном: 0 800 60 20 19.

Раніше повідомлялося про те, що з 1 грудня у Харкові відкриють ще одне відділення для ковідних пацієнтів.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на телеграм-канал: t.me/objectivetv або на вайбер-канал: https://cutt.ly/lyDk847

The post Максим Степанов: “Українці з COVID-19 дуже пізно звертаються за медичною допомогою” appeared first on Новости Харькова и Харьковской области. Медиа группа «Объектив».

Читати далі »

Коронавірус Live

Коронавірус »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS