Бабаки, їжаки та горобці: синоптики з царства тварин відзначають професійне свято (відео)

19 листопада 2020 17:33:21    

19 листопада в Україні відзначається День гідрометеоролога. Представники цієї сфери є й серед тварин.

Найчастіше люди одразу згадують про бабаків, які пророкують настання весни. Проте у Харківському зоопарку впевнені: у гризуна є чимало конкурентів, а першим синоптиком у тваринному світі взагалі був їжак.

Єлизавета Ткачова, співробітниця Харківського зоопарку

У Стародавньому Римі метеорологічний прогноз будувався за поведінкою їжака, який бачив або не бачив свою тінь. У північній Німеччині в цей час прокидався борсук, а в Північній Америці, де не водилися ні їжаки, ні борсуки, роль метеоролога перейшла до бабака.

У зоопарку вважають, що один із популярних народних метеорологів – горобець. Коли на вулиці сонячно та тепло, він активний та веселий, а от напередодні дощів – птахи збираються докупи та сидять із нахиленими вниз головами. Пернаті також прогнозують опади, коли чистять пір’я в піску або пилу.

Єлизавета Ткачова, співробітниця Харківського зоопарку 

Звичайно, така поведінка має логічне пояснення. Якщо на вулиці тепло й висока вологість повітря, то різні нашкірні паразити є активнішими, та щоб позбутися від них і полегшити свербіж, горобці посилено приймають пісочні ванни – ось і весь секрет.

Проте найточніший прогноз погоди можуть дати все ж люди, які працюють у гідрометеорологічних службах, додають у зоопарку. Адже фахівці користуються спеціальними електронними приладами та космічними супутниками.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на телеграм-канал: t.me/objectivetv або на вайбер-канал: https://cutt.ly/lyDk847

The post Бабаки, їжаки та горобці: синоптики з царства тварин відзначають професійне свято (відео) appeared first on Новости Харькова и Харьковской области. Медиа группа «Объектив».

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS