Українці шоковані! Після скандалу – у суді пояснили рішення. Прокурор в шоці – жорстко відповів: “Затримають”

20 листопада 2020 19:20:30    

Апеляційний суд Києва опублікував роз’яснення свого резонансного рішення про скасування заочного арешту колишнього президента Віктора Януковича. У ньому йдеться про те, що рішення Печерського суду про арешт колишнього глави держави було незаконним і необгрунтованим.

Про це повідомляє прес-служба Київського Апеляційного суду.

“Скасовуючи постанову слідчого судді Печерського районного суду міста Києва, Київський апеляційний суд виходив з того, що прокурором не доведено факт оголошення підозрюваного Януковича В.Ф. в міжнародний розшук, як того вимагають положення ч. 6 ст. 193 КПК України. Стороною обвинувачення ні довідки, ні виписки з бази даних Інтерполу, що підтверджують перебування підозрюваного Януковича В.М. в міжнародному розшуку ні слідчому судді Печерського районного суду міста Києва, ні суду апеляційної інстанції надано”, – йдеться в повідомленні.

Апеляційний суд вказав, що заочний арешт застосовується, якщо підозрюваний переховується і оголошений в міжнародний розшук. В такому випадку наслідок це має підтвердити.

Відомості про оголошення особи в розшук, в тому числі міжнародний, повинні бути внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Як вказує суд, слідчий ДБР посилався тільки на наявність постанови ГПУ від 29 травня 2019 про оголошення Януковича в міжнародний розшук.

У той же час в матеріалах справи є повідомлення з Інтерполу, в якому зазначено, що інформація щодо екс-президента буде видалена з бази даних Інтерполу оскільки має переважно політичний характер.

Також захист Януковича долучив лист Інтерполу від 25 квітня 2017 року, в якому зазначено, що стосовно Януковича, не розміщувався внутрішній запит з метою оголошення його міжнародного розшуку по лінії Інтерполу. У той же час Апеляційний суд в своїй заяві вказав на обґрунтованість підозри Януковичу, і що є ризики, що він може переховуватися, або впливати на слідство.

В офісі генерального прокурора пояснюють, що стосовно екс-президента Віктора Януковича діє друге рішення про заочний арешт, також суд виніс постанову про його затримання для обрання запобіжного заходу.

Про це розповів в п’ятницю на прес-конференції в Києві заступник керівника департаменту по “справах Майдану” Офісу генпрокурора Денис Іванов.

За його словами, Київський апеляційний суд досі не видав повний текст рішення про скасування заочного арешту для Януковича.

“Те, що сьогодні було озвучено під час оголошення повного тексту і те, що було розміщено в інтернеті, на мою думку, не зовсім відповідає як чинним кримінальним законодавством …. це моя суб’єктивна думка як прокурора, який підтримує процесуальне керівництво в цьому виробництві” , – сказав він.

Іванов зазначив, що апеляційний суд стверджує, що наявність міжнародного розшуку Януковича прокурор і слідчий не довели, в зв’язку з чим справу направлено на новий розгляд.

“Якби дійсно були встановлені такі обставини, то була би пряма відмова в задоволенні клопотання слідчого і прокурора”, – сказав заступник начальника департаменту.

При цьому він підкреслив, що суд визнав обґрунтованість обвинувачення Януковича з організації силового розгону мітингувальників.

“На сьогоднішній день це визначення (про скасування рішення про заочний арешт і направлення справи на повторний розгляд – Ред.) Має негативні наслідки для слідства лише в тому, що слідчому і прокурору необхідно заново проходити процес доведення обставин в суді першої інстанції”, – пояснив представник Офісу генпрокурора.

Іванов підкреслив, що прокуратура буде підтримувати своє клопотання про заочний арешт в суді першої інстанції.

“Дане визначення не означає, що у Януковича є можливість повернутися, і щодо нього не будуть застосовані заходи кримінально-правового характеру. Ви все знаєте, що в справі по державній зраді вирок вступив в законну силу, він засуджений до 13 років позбавлення волі. В іншому кримінальному провадженні по захопленню державної влади щодо Януковича обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. І щодо цього визначення захист зараз проводять певні апеляційні процедури. Вчора засідання було відкладено, наступне призначено на 28 грудня цього року “, – розповів заступник начальника департаменту.

За його словами, після винесення ухвали про скасування заочного арешту прокуратура звернулася до суду для дачі дозволу на затримання Януковича.

“Слідчий суддя Печерського суду дала дозвіл в разі появи підозрюваного Януковича затримати його і доставити в суд для вирішення питання про застосування запобіжного заходу”, – зазначив Іванов.

The post Українці шоковані! Після скандалу – у суді пояснили рішення. Прокурор в шоці – жорстко відповів: “Затримають” appeared first on Корупція Інфо.

Читати далі »

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS