Фахове журі обрало найкращих проєкт ескізу Великого Державного Герба України

20 листопада 2020 21:02:55    

Обраний фаховим журі ескіз Великого Державного Герба названо кращим з усіх, які було подано на конкурс. Відомо, що їх було 120. 

Про завершення конкурсу оголосив міністр культура та інформаційних технологій Олександр Ткаченко. До конкурсу, що проходив з 1 жовтня по 1 листопада, допустили 125 проектів. Найкращим було визнано ескіз Олексія Кохана, він отримає премію у розмірі 100 тис. грн. Як відомо, він же є співавтором Малого герба.

За словами міністра, ескіз, який обрано переможцем конкурсу, містить всі необхідні деталі. Зокрема, у ньому, за словами пана Ткаченка, є “герб Війська Запорозького, воїна-козака, лицаря з мушкетом та знак Княжої держави Володимира Великого, тобто малий Державний герб”.

Премію за друге місце вирішили не присуджувати. Робота, яка посіла третє місце, сподобалася членам журі своєю лаконічністю і сучасної подачею. До групи, яка створювала цей ескіз, входив Дмитро Дубілет. Він написав розлогий коментар на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

“Перше. Чи потрібен Великий герб України взагалі? Звичайно, це не найважливіше питання, але все ж він прописаний в Конституції … Якщо б ми вибрали по-справжньому крутий, прогресивний герб, ми б заявили про себе на весь світ. Багато країн мають і малий і великий герб (Латвія, до речі, має три). Українські міста також часто мають два герба. І це ні скільки не повинно применшувати тризуб, який ми всі так любимо. Друге. В гербі, який посів перше місце, одним з щитотримачів є архангел. Особисто я вважаю, що у світській країні на державну символіку не повинно бути релігійних символів”, – наголосив він.

Натомість очільник УІНП Дробович сказав про це так:

“З точки зору експертної фаховості, з точки зору процедур це була надзвичайно багаторівнева робота. Ми обирали з того, що нам надіслали. Якщо нам надіслали понад 120 пропозицій і вибрано з них найкращі з погляду геральдики, історії, ідеології консолідаційної і так далі, то це – те, що є. Але якщо серед усіх цих гербів не було нічого, що навіть поряд стоїть з досконалістю Малого Державного Герба, то ми не можемо самі намалювати цей герб. Що отримали, те й відібрали. Ми як виконавча влада виконали все”. 

Варто нагадати, що нинішня спроба затвердити Великий Державний Герб буде четвертою. Остання невдала спроба була у 2009 році, а ескіз-переможник цього року брав участь у конкурсі ще у 1997 році, проте тоді його не підтримала Верховна Рада.

Перший конкурс на герб оголошували ще у 1993 році.

Завершення конкурсу та обраний переможець викликали велику хвилю коментарів та заяв у соцмережах та ЗМІ. Писали про буцімто наманікюрені нігті лева, про намішану символіку, непотрібну еклектику та багато інших проблем, але знайшлися й ті, кому обраний ескіз сподобався з усіма деталями.

За даними проведеного опитування, сподобався ескіз 16,7% українців, ще майже 35 відсотків сказали, що ескіз їм скоріше подобається, аніж ні. Натомість категорично не сподобався він 16,4% українців.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на телеграм-канал: t.me/objectivetv або на вайбер-канал: https://cutt.ly/lyDk847

The post Фахове журі обрало найкращих проєкт ескізу Великого Державного Герба України appeared first on Новости Харькова и Харьковской области. Медиа группа «Объектив».

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS