Степанов вважає "карантин вихідного дня" недостатньо ефективним і сумнівається в його продовженні

30 листопада 2020 20:07:13    

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає "карантин вихідного дня" недостатньо ефективним і сумнівається в його продовженні в той час, як більш як 60% громадян не вірять, що Україна здатна самостійно подолати коронавірус.

Про це він сказав в ефірі телеканалу "Україна 24", передають Українські Новини.

"Не думаю, що ми будемо робити таку пропозицію (продовжити "карантин вихідного дня")... Що стосується ефекту, згідно з тим, що ми вже бачимо, ми не досягаємо того ефекту, на який ми розраховували спочатку, тому що українці не дотримувалися його в повному обсязі, як ми це прописували", - сказав Степанов.

Він зазначив, що в середині цього тижня МОЗ зможе оцінити попередні результати тритижневого "карантину вихідного дня", а остаточні результати стануть відомі наступного тижня.

При цьому він підкреслив, що в перші вихідні такого карантину українці майже не дотримувалися заходів, проте надалі все-таки стали більше дотримуватися масочного режиму в громадських місцях.

За словами міністра, МОЗ наполягає на необхідності дотримання українцями рекомендованих карантинних заходів протягом усього тижня.

Степанов повторив, що МОЗ буде пропонувати уряду ввести жорсткий карантин в разі збільшення кількості хворих на коронавірус до 25-30 тис. на добу.

Він також спрогнозував, що в разі недотримання громадянами карантинних заходів, такий показник може бути досягнутий в грудні.

Як повідомляли Українські Новини, в Україні можуть ввести локдаун на новорічні свята.

Також через брак коштів лікарям можуть перестати платити надбавки за роботу з COVID-пацієнтами.

Читати далі »