Незвичні зимові розваги: харків’яни їздять засніженими полями на кайтах

21 січня 2021 20:07:19    

Харків’яни освоюють екстремальний вид спорту – сноукайтинг. Радіють, адже займатися ним можна тільки при певній погоді, яка трапляється нечасто.

Василиса Степаненко, кореспондентка

На околиці Харкова люди катаються на лижах та сноубордах з кайтами. Щоб навчитися керувати цим змієм, початківцям дають ось такі маленькі “пілотажки”. Ось і я вирішила спробувати.

З англійської кайт перекладається як “повітряний змій”. Влітку люди катаються за допомогою нього на воді, а взимку переходять на сніг. Дмитро Яснолобов займається кайтингом близько десяти років. Минулоріч чоловік отримав звання чемпіону світу з цього виду спорту. Харків’янин каже, що взагалі він професійний яхтсмен, але кайтинг повністю захопив його серце.

Дмитро Яснолобов, чемпіон світу зі сноукайтингу

Размотали планочку. Разложили кайт против ветра. Отошли и пристегиваемся к трапеции. Теперь можно его наполнять. Вот он наполняется ветром. Обуваю лыжи и теперь смотрю куда я буду ехать. Поднимаю и направляю в нужную сторону.

 

Дмитро Яснолобов, чемпіон світу зі сноукайтингу

Мне больше всего нравится свобода. Зимой главный кайф в том, что ты не ограничен в катании географически. Ты можешь стартовать в Старом Салтове, поехать в Печенеги на водохранилище, там попить чайок с друзьями, и вернуться в Старый Салтов. 

У Норвегії проходять кількаденні змагання зі сноукайтингу на пів тисячі кілометрів. Туди Дмитро і мріє колись потрапити. Наразі рекорд чоловіка – сотня кілометрів за 3,5 години.

Дмитро Яснолобов, чемпіон світу зі сноукайтингу

Для сноукайтинга нужен максимально большой радиус разворота для лыж и для сноуборда, это одинаковый закон. Это главное отличие от катания на горных лыжах с горки. На горке мы постоянно перекантовываемся на лыжах влево и вправо, на кайте мы постоянно едем в зарезке. То есть, мы постоянно тянем кайт против ветра. 

Для цього спорту дуже важливі погодні умови. Окрім снігу та льоду це вітер, щонайменше 3-4 метри на секунду. Минулого року каталися лише два тижні. Цьогоріч почали із середини грудня. Інструктор Артем каже, що навчитися можна за одне заняття.

Артем, інструктор

По сути кайт может заменить полностью какой-то горнолыжный курорт хороший. Потому что можно кататься с сумасшедшей скоростью по всем полям. Если в полях снега нет, то мы катаемся на замерзших водохранилищах.

Подруги-програмістки Анастасія та Олександра тільки почали освоювати цей вид спорту. Вперше познайомилися з кайтом у Занзібарі, але каталися по воді. Тепер вирішили спробувати зимовий варіант.

Олександра, програмістка

Главное – контролировать скорость. Это очень прикольно. Чувствуешь, что управляешь ветром.

 

Анастасія, програмістка

Нет, не тяжело. Главное понять, в какую сторону дергать эти стропы, а так легко все очень.

Загалом спорядження, не враховуючи лиж чи сноуборду, коштує близько тисячі євро. Оренда стане в 1,5 тисячі гривень на день.

Бажаєш першим дізнаватися новини Харкова, України та світу?

Підписуйся на Telegram-канал: t.me/objectivetv, Viber-канал: https://cutt.ly/lyDk847 або Instagram: instagram.com/objectiv.tv

The post Незвичні зимові розваги: харків’яни їздять засніженими полями на кайтах appeared first on Новости Харькова и Харьковской области. Медиа группа «Объектив».

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS