Критично мінімальні запаси вугілля в Україні можуть призвести до відключень електроенергії, - "Укренерго"

26 січня 2021 10:51:07    

На українських теплових електростанціях (ТЕС) найнижчі запаси вугілля за весь час незалежності України, що може призвести до відключення споживачів від постачання електроенергії.

Про це під час засідання Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), яке відбулося 25 січня, заявив головний диспетчер Національної енергетичної компанії "Укренерго" Віталій Зайченко, передають Українські Новини.

"На жаль, склади вугільних електростанцій відпрацьовано до рівня (запасів вугілля), який є найнижчим за всю незалежність України. На складах ТЕС станом на 25 січня перебуває 455 тис. тонн вугілля, з них антрацитовой групи - 163 тис. тонн і газової групи - 291 тис. тонн", - сказав він.

При цьому Зайченко додав, що половина наявного вугілля знаходиться на двох станціях: 116 тис. тонн антрацитового вугілля - на Луганській ТЕС і 105 тис. тонн (86 тис. тонн газового вугілля і 18 тис. тонн антрациту) - на Слов'янській ТЕС, яка частково не працює.

"На всіх інших станціях знаходиться 220 тис. тонн вугілля, яких абсолютно недостатньо для гарантування енергетичної безпеки України. Склади на станціях залишилися для роботи від 2 до 5 днів, при цьому якщо говорити про гарантовані запаси - то вони не виконуються. За антрацитом ми маємо відставання в 51 тис. тонн, із газового - мінус 471 тис. тонн", - підкреслив він.

Також Зайченко зазначив, що минулого тижня імпорт електроенергріі з Білорусі допоміг збалансувати енергосистему України.

Крім того, він додав, що за недостатніх запасів вугілля збалансувати енергосистему України можна буде або за рахунок переведення енергоблоків на спалювання газу, або за рахунок відключення споживачів від електропостачання.

Як повідомляли Українські Новини, національна комісія з енергетики перевірить запаси вугілля на складах ДТЕК і "Центренерго".

Також на українських складах запаси вугілля  на третину менше від необхідного.

Читати далі »

АТО Live

АТО »

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS