Львів’янам покажуть секретні документи із псевдособору з ліквідації УГКЦ

08 березня 2021 04:50:36    

На виставці презентуватимуть документи з архіву СБУ, що тільки недавно були розсекречені й стали доступні дослідникам

У Львові 9 березня, у 75-ті роковини псевдособору УГКЦ відкриють виставку на площі Ринок, перед Ратушею. Про це повідомляють у пресслужбі Львівської міської ради.

«Виставка присвячена пам’яті всіх владик, священиків та мирян УГКЦ, які 75 років тому не піддалися погрозам і тискові з боку влади, не піддалися маніпуляціям та підступам спецслужб і пронесли віру та вірність своїй Церкві крізь довгі десятиліття переслідувань і підпілля», –  йдеться в повідомленні. 

Організовує подію Інститут історії Церкви Українського католицького університету. На виставці будуть презентувати документи з архіву СБУ, що тільки недавно були розсекречені й стали доступні дослідникам:

  • укладені в НКДБ УРСР та затверджені в Москві плани ліквідації УГКЦ та організації цієї акції,
  • звіти про арешти й вербовки священиків,
  • списки агентури, підготованої до участі в зібранні,
  • формуляри зречення католицької віри, що їх підписували священики при "возз'єднанні"з РПЦ 

На виставці також вперше буде представлено фотопортрети багатьох функціонерів радянських спецслужб, які безпосередньо планували та проводили «ліквідацію унії». 

Довідка

8−10 березня 1946 року, на Святоюрській горі у Львові відбувся так званий псевдособор, на якому, за наказом Сталіна, була ліквідована Українська Греко-Католицька Церква. Псевдособор, по суті, узаконив репресії проти греко-католиків, тисячі священиків та вірних відіслали на заслання і кидали у тюрми. УГКЦ насильно приєднали до Російської Церкви.

Читати далі »

Новини Львів Live

Новини Львів »

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS