Епідеміолог назвала дві стратегії, які стримують пандемію в Україні та світі

19 квітня 2021 17:41:15    

Головний спеціаліст МОЗ за спеціальністю «Епідеміологія» Наталія Виноград вважає, що на сьогодні є дві головні стратегії стримування COVID-19 – це епідемічний нагляд та вакцинація.

Про це вона повідомила на пресконференції, – йдеться на сайті Укрінформ.

«На сьогодні ми володіємо двома дуже серйозними стратегіями, які використовує кожна держава у боротьбі з COVID-19. Перше – це організація епідеміологічного нагляду. Друга технологія, ми про це зараз найбільше говоримо, – це вакцинація», – сказала Виноград.

При цьому, за її словами, базовим все-таки є епіднагляд. Його важливою складовою є надання достовірної інформації населенню та контроль за виконанням впроваджених заходів. Епідеміолог відзначила, що у багатьох державах гарно працюють ІТ-технології для відслідковування контактів із інфікованими особами, що дає можливість раннього виявлення. «Ця складова є важливою і для прогнозування, і для реагування, і для розуміння ситуації. І її потрібно впроваджувати більш широко в Україні», – прокоментувала Виноград.

Щодо вакцинації лікарка зазначила, що у світі розроблено три підходи до кампанії: вакцинація груп ризику; вакцинація найбільш активних груп населення та масова вакцинація. Масову вакцинацію проти коронавірусу на сьогодні розпочали тільки 3 країни.

Водночас Виноград відзначила важливість індивідуального захисту. «Кожна особа відповідає за своє здоров’я і повинна захищати себе шляхом дотримання рекомендованих заходів», – сказала епідеміолог.

The post Епідеміолог назвала дві стратегії, які стримують пандемію в Україні та світі first appeared on Дивись.info.

Читати далі »

Коронавірус Live

Коронавірус »

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS