Відділити Прикарпаття: сепаратизм чи провокація?

19 квітня 2021 17:20:28    

Понад 13 тисяч смертей, мільйони біженців, дощенту зруйновані міста і села, промислові підприємства – такі результати «референдумів» в тимчасово окупованих російсько-терористичними угрупованнями територіях Донецької та Луганської областей, які загарбники окупанти провели навесні 2014-го.

Тоді проросійські громадяни та колаборанти радісно йшли на бутафорні дільниці – голосувати за приєднання до еРеФії та відділення від «ненависної» України. Та вже за рік-два щиро шкодували, але вороття вже не було. Однак, схоже, цей урок затямили не всі.

Весна 2021-го. В Івано-Франківській області відбулися довибори до парламенту. Виборчий процес сподобався не всім – порушення, брудні технології, підкуп виборців…

В цьому болоті – запекла боротьба провладного Василя Вірастюка та ставленика олігарха Коломойського Олександра Буковельського (Шевченка). Останній з поразкою миритися не бажає – і через соціальні мережі намагається підбурити людей до радикальних і, навіть, незаконних дій.

Звісно, акції протесту – це законне право громадян, яке їм гарантує Конституція. Але заклики до відділення Івано-Франківської області – це занадто. А такі настрої у «гарячих голів» уже з’явилися. Як от тут:

«Дубаї в Карпатах» – смішно, на перший погляд. Але саме такі думки, а потім і «підігріті» кремлівською пропагандистською машиною дії громадян України в ОРДЛО та Криму і привели російські окупаційні бандформування на українську землю.

Мабуть не слід нагадувати і про відповідальність. Адже, навіть за звичайні повідомлення у соцмережах можна загриміти за ґрати – за заклики до повалення конституційного ладу та посягання на територіальну цілісність «світить» термін до 5 років.

Довідково:
Стаття 109 Кримінального кодексу України. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади

  1. Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій, –

караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

  1. Публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, –

караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.

  1. Дії, передбачені частиною другою цієї статті, вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, –

караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.

Стаття 110 Кримінального кодексу України. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України

  1. Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, –

караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.

  1. Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, –

караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

  1. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, –

караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.

Сьогодні окремі патріотичні сили поки діють порізно, часто сконцентровані на взаємних суперечках і політичній боротьбі одне проти одного або сперечаються стосовно другорядних проблем. Це посилює загрози для української державності.

Путінський режим знов накопичує військово-терористичні формування безпосередньо біля кордонів України, погрожуючи новою агресією. Сьогодні вкрай важливо відповісти на загрозу зібрано й адекватно.

Тож, будьте уважними, у жодному разі не підігруйте пропагандистським структурам Кремля та не піддавайтеся на провокації! Будьмо єдиними і все буде Україна!!!

Читати далі »

АТО Live

АТО »

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS