Українка в Абу-Дабі намагалася продати уряду Чехії вакцину Covishield - подробиці та фото

19 квітня 2021 19:06:32    

Громадянка України Наталія Музалєва та її чоловік, громадянин Угорщини Іштван Пергер намагалися продати уряду Чехії щонайменше 1 млн доз вакцини Covishield, дженеріка англо-шведського виробника AstraZeneca.

Про це йдеться в розслідуванні Reuters.

Як повідомляє видання, Музалєва та Пергер мають невеликий офіс в одному з хмарочосів в Абу-Дабі, столиці Об'єднаних арабських еміратів. Звідти керують картинною галереєю, агентством нерухомості та компанією, що займається нафтовими родовищами. Нещодавно підприємливе подружжя намагалося розгорнути ще один від діяльності - продаж вакцини проти Covid-19 в Європу.

"Музалєва 24 лютого звернулася до чеського посла в Об'єднаних Арабських Еміратах з пропозицією придбати переправити в Чехію щонайменше 1 мільйон доз Covishield. За її словами, вакцини мав постачати неназваний партнер із заводу AstraZeneca в Індії, а доставка відбуватиметься протягом 45 днів з моменту отримання платежу", - йдеться в результатах журналістського розслідування.

Електронне листування Музалєвої, подробиці якої стали відомі лише нещодавно, надає ще один доказ, як приватні особи намагалися заробляти гроші, на пропозиціях урядам країн на тлі глобального дефіциту щеплень та внаслідок зростання захворюваності на коронавірус.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна хоче перехопити вакцину, від якої інші відмовляються - ЗМІ

Хоча уряд Чехії не прийняв пропозицію, уперше про неї стало відомо 3 березня, коли прем'єр-міністр Андрей Бабіш, оприлюднивши ім'я Музалєвої, сказав на пресконференції, що не підтримуватиме "чорний ринок". Напередодні Бабіш заявив у парламенті, що йому та трьом іншим прем'єр-міністрам європейських країн пропонував дженерики AstraZeneca посередник з Дубаю, але він не вважав цю пропозицію надійною.

Уряд Німеччини, країни-сусіда Чехії, заявив, що теж отримав декілька пропозицій від посередників щодо вакцин проти Covid-19. У відповідь, німецькі урядовці повідомляли про такі випадки виробника, Європейську комісію з медичних засобів та, в деяких випадках, міжнародному правоохоронному органу.

"Ця пандемія створює атмосферу "золотої лихоманки", в якій люди намагаються укладати всі види угод", - заявив німецький міністр охорони здоров'я Єнс Шпан 9 квітня на пресконференції в Берліні щодо зусиль по боротьбі з пандемією.

Reuters вдалося додзвонитися до Музалєвої. Вона лише сказала, що "угоди не було", але відмовилася обговорювати це питання далі. Надалі на контакт із журналістами вона не йшла, на дзвінки та письмові запити не відповідала. Виданню не вдалося достеменно встановити, чи дійсно могла Музалєва отримати доступ до вакцини.

Відомо, що Музалєва зробила пропозицію у ролі фінансового директора компанії, яка зареєстрована в Абу-Дабі під назвою Enhanced Recovery Company Middle East LLC (ERC).

Ділова ліцензія ERC охоплює нафтогазові послуги, загальну торгівлю, торгівлю чаєм, фармацевтичними препаратами та дієтичними добавками, відповідно до запису в корпоративному реєстрі, в якому немає переліку його власників.

Вона вимагала 100% передплати від чеського уряду, забезпечену гарантією Комерційного банку Дубая або First Abu Dhabi Bank, або авансового платежу в розмірі 25%, а решта - при доставці до ERC. Жоден банк не відповів на запити ЗМІ та не надав коментар.

Адреса поштової скриньки в Абу-Дабі, надана Музалєвою для ERC, відповідає адресі художньої галереї, якою вона керує. У галереї демонструється переважно українське мистецтво. Скриньку також використовує агентство нерухомості, яким керує її чоловік Пергер.

Говорячи про те, чому уряд Чехії відмовився від цієї пропозиції, Андрей Бабіш сказав, що уряд пообіцяв купувати вакцину AstraZeneca лише безпосередньо у виробника.

"Ми не будемо підтримувати якийсь чорний ринок, і я не можу уявити, що держава буде платити авансом якійсь компанії, де підписантом є ця людина на ім'я Наталія", - сказав Бабіш, маючи на увазі пропозицію вакцин з Абу-Дабі.

Пропозиція була надзвичайною, додав він.

"Якщо пропозиція коштувала $22, коли в AstraZeneca ми можемо придбати її приблизно за $2,50, то я справді не можу сприйняти це серйозно", - сказав чеський прем'єр.

Чеська Республіка пережила важку пандемію - її сукупна кількість загиблих від ковіду відносно до загальної кількості населення, є найвищою серед усіх країн світу, за даними Our World In Data. Станом на неділю 18 квітня в Чехії ввели 2,47 млн доз різних вакцин от Covid-19.

За даними чеського МОЗ, першу дозу отримали 15% населення, тоді як 8% населення були повністю щеплені.

Читати далі »

Коронавірус Live

Коронавірус »

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS