В "помаранчевій" зоні карантину залишилася одна область. Які обмеження встановлені в регіонах

15 травня 2021 11:27:47    

Сьогодні почався 430-й день карантину, який Кабінет Міністрів ввів з 12 березня 2020 року через епідемію коронавіруса COVID-19.

На засіданні Кабміну 21 квітня було прийнято рішення про продовження адаптивного карантину до 30 червня 2021 року.

До цієї дати залишилось 47 днів.

Згідно з новими нормами, залежно від епідемічної ситуації області розділено на "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зони.

Станом на 14 травня всі області України перебувають в "жовтій" зоні карантину, крім Миколаївської, яка потрапила в "помаранчеву".

Критеріями поділу залишаться заповненість ліжок, відведених під госпіталізацію хворих на коронавірусну інфекцію в лікарнях, кількість тестувань на 100 тис. населення, динаміка збільшення кількості нових випадків, коефіцієнт виявлення захворювання.

Згідно з опублікованим Міністерством охорони здоров'я інфографіком, в "зеленій зоні" необхідно користуватися масками, також там будуть діяти обмеження на проведення масових заходів (не більше 1 людина на 5 кв. м), на заповненість кінотеатрів (50% від загальної кількості місць) і на перевезення пасажирів (тільки сидячі місця).

У "жовтій" зоні буде дозволено: проведення масових заходів (культурних та спортивних) – 4 кв.м на одну особу або заповненість залу до 50% – раніше це було 5 кв. м; відвідування закладів освіти групами понад 20 осіб; проведення матчів, командних ігрових видів спорту, але з певними обмеженнями щодо кількості заповнених місць; робота ресторанів, барів та кафе дозволяється до 24 години; розміщення відвідувачів в ресторанах і кафе – не більше 4 людей за столом; кінотеатри, театри та інші заклади культури можуть працювати при 50% заповнюваності зали.

Обмеження у "помаранчевій" зоні будуть такими ж, як і в "жовтій" зоні, утім будуть введені посилені заходи з контролю за дотриманням протиепідемічних заходів.

Крім цього, місцева влада зможе вводити додаткові обмеження.

"Червоний" рівень застосовується у разі перевищення показників впродовж трьох днів поспіль і запроваджується впродовж 48 годин після настання підстав для його введення.

У цій зоні буде введено жорсткі карантинні обмеження, зокрема буде заборонено: роботу закладів громадського харчування; роботу ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів та театрів; роботу непродовольчих магазинів і ринків, спортивних залів, фітнес-центрів та басейнів; роботу закладів освіти, окрім дитячих садочків та початкових класів; проведення масових заходів.

Також забороняється знаходитися на території загального користування без захисних масок та респіраторів.

Водночас у "червоних" зонах продовжать працювати: банки, поштові відділення, аптеки, СТО та автозаправки, заклади медичної та ветеринарної практики, магазини, понад 60% площі яких займають харчові продукти, лікарські препарати, засоби особистої гігієни, побутової хімії та засоби зв'язку.

Карантин в Україні скасують, коли: відсоток хворих українців залишиться незмінним як мінімум протягом 10 днів; в лікарнях залишиться менше 50% пацієнтів з COVID-19.

Как сообщали Українські Новини, Шмигаль прогнозує, що адаптивний карантин продовжать до серпня.

Тим часом Україна вийшла з третьої хвилі коронавірусу, а з 8 травня всі регіони країни вийшли з "червоної" зони епіднебезпеки.

Читати далі »