У центрі Сум людей тестували на ВІЛ

15 травня 2021 16:56:04    

“У центрі Сум безкоштовно тестували на ВІЛ. Акцію провели до Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, який щорічно відзначають у третю неділю травня. Тестування організували громадська організація “Клуб “Шанс” та обласний медичний Центр соціально небезпечних захворювань”, –  повідомляє Суспільне.

Автобус, де можна було безкоштовно здати тест на ВІЛ, стояв на Покровській площі. “Клуб “Шанс” і Центр небезпечних соціальних захворювань щороку проводять безкоштовні тестування на ВІЛ і гепатит. На гепатит С тестується більше людей, розповіла працівниця клубу “Шанс” Яна Дейнека.

“Хотілося б, щоб на ВІЛ тестувалося теж нормально. Позитивний результат буває не дуже часто, але бувають позитивні результати, і люди, зазвичай, звичайно засмучуються, ми їм пояснюємо, що не треба засмучуватись, проводиться дотестова консультація, післятестова, ми перенаправляємо людину на дообстеження обов’язково”, – говорить вона.

“Ми зайвий раз хочемо нагадати сумчанам про те, що потрібно тестуватись, потрібно слідкувати за власним здоров’ям і проходити вчасно медичний огляд”, – вважає керівник громадської організації “Клуб “Шанс” Андрій Букін.

У центрі Сум людей тестували на ВІЛ

Тестують на ВІЛ соціальні працівники з медичною освітою – від клубу “Шанс”, а самі тести надає обласний центр соціально небезпечних захворювань.

На Сумщині ВІЛ виявлють з 1987 року, розповів директор обласного медичного центру соціально небезпечних захворювань Тарас Злиденний.

“За цей час вже загинуло від СНІДу більше 350 осіб у нас в області, тільки за 1 квартал цього року померло 3 особи від СНІДу”, – сказав лікар.

Він також розповів, що такі акції планують організовувати не тільки в Сумах, а й в інших територіальних громадах області. Протягом дня 14 травня протестували близько 50 людей, інфікованих на ВІЛ не виявили.

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS