Чи безпечно робити щеплення Pfizer після першої дози AstraZeneca - результати дослідження

18 травня 2021 17:35:05    

Робити друге щеплення вакциною Pfizer після уколу препаратом AstraZeneca безпечно та ефективно.

Про це повідомляють у результатах дослідження Іспанського державного інституту охорони здоров'я Карлоса III, пише Reuters.

Учені виявили, що імунна відповідь у людей після щеплення Pfizer була в 30-40 разів більша, ніж у контрольної групи, яка отримувала лише дозу AstraZeneca.

Участь у дослідженні взяли 670 добровольців у віці від 18 до 59 років, які вже отримали першу дозу AstraZeneca. Приблизно 450 отримали дозу препарату Pfizer. Серйозні побічні ефекти виявили лише у 1,7% учасників. Зокрема, вони скаржилися на головні болі, болі у м'язах та загальне нездужання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україну прилетіла нова партія вакцини Pfizer

"Це не симптоми, які можна вважати серйозними", - сказала одна з керівників дослідження доктор Магдалена Кемпінс.

Люди, які зробили обидва щеплення однаковим препаратом, менше скаржилися на побічні симптоми.

Наразі дослідження тривають, адже нещодавно в Іспанії заборонили робити щеплення вакциною AstraZeneca людям молодше 60 років.

"Сьогоднішні результати підтверджують можливість вакцинації пацієнтів, які отримали першу дозу від AstraZeneca, але рішення не залежить від дослідників", - каже Хесус Антоніо Фріас, лікар одного з відділень лікарні Карлоса III.

42% українців не готові вакцинуватися проти Covid-19. Найменше опитані довіряють препаратам, виробленим в Індії та Китаї.

Читати далі »

Коронавірус Live

Коронавірус »

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS