Лідери НАТО звернулись до Росії щодо України

14 червня 2021 20:51:28    

Лідери НАТО закликають Росію припинити дестабілізувати Україну, забезпечити вільне судноплавство в регіоні, а також виконувати Мінські домовленості. Союзники також засуджують і не визнають незаконної анексії Криму.

Про це йдеться в підсумковій декларації, ухваленій за підсумками саміту в Брюсселі, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми рішуче засуджуємо і не визнаємо незаконну анексію Криму Росією і засуджуємо його тимчасову окупацію. Порушення прав людини і порушення прав кримських татар і членів інших місцевих громад повинні бути припинені", – зазначається в документі.

Союзники зазначають, що недавнє масове нарощування військової потужності і дестабілізаційні дії Росії в Україні і навколо неї привели до ще більшої ескалації напруженості і підірвали безпеку.

"Ми закликаємо Росію відмовитися від нарощування військової потужності і припинити обмежувати судноплавство в частинах Чорного моря. Ми також закликаємо Росію припинити перешкоджати доступу до Азовського моря і українських портів", – йдеться в декларації.

У зв'язку з цим союзники вітали стриману позицію України та дипломатичний підхід у цьому контексті. Крім того, вони заявили, що намагаються дати раду деескалації.

"Ми також посилюємо нашу підтримку Україні. Ми закликаємо до повного виконання Мінських домовленостей усіма сторонами та підтримуємо зусилля нормандського формату і Тристоронньої контактної групи. Росія як країна, яка підписала Мінські домовленості, несе значну відповідальність з цього приводу. Ми закликаємо Росію припинити розпалювати конфлікт, надаючи фінансову і військову підтримку збройним формуванням, які вона підтримує на сході України", – наголошується в документі.

Союзники також підтвердили повну підтримку Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) в Україні.

The post Лідери НАТО звернулись до Росії щодо України appeared first on Рубрика.

Читати далі »

АТО Live

АТО »

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS