У МОЗ розповіли, якими препаратами від COVID-19 можуть вакцинуватися вагітні

14 червня 2021 21:37:44    

Вагітні жінки складніше переносять коронавірус, тому їм варто обговорити вакцинацію зі своїм  лікарем. Тим більше в Києві і низці інших великих міст України вакцинують в порядку черги і за записом.

Про це повідомляється в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров'я.

Там зазначають, що вагітні не брали участь у клінічних випробуваннях вакцини для коронавірусу. У дослідженнях на тваринах не було виявлено небезпеку для перебігу вагітності.

Щепитися від COVID-19 слід тим вагітним, які входять до групи ризику захворювання. Наприклад, якщо жінка працює в ковідній лікарні або має супутні захворювання. Якщо, на думку лікаря, користь від вакцинації перевищує потенційні ризики від неї, то жінку рекомендовано прищепити мРНК-вакциною. В Україні поки використовується тільки один такий препарат – Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

У разі, якщо вагітна отримала першу дозу вакцини на векторній платформі (в Україні така тільки AstraZeneca – Covishield, SKBio) до настання вагітності або під час неї, то лікар повинен розповісти жінці про співвідношення ризиків і користі від другого щеплення. Вже на основі отриманих відомостей вона повинна сама вирішувати, отримувати другу дозу тієї ж вакцини під час вагітності або після пологів.

Робити тест на вагітність перед вакцинацією не потрібно.

Шалені мами можуть щепитися вакцинами Comirnaty/Pfizer-BioNTech і AstraZeneca (Covishield, SKBio) без застережень.

А ось препаратами CoronaVac від Sinovac Biotech щеплюватися не варто.

Як повідомляли Українські Новини, 29 травня в Києві почав працювати Центр вакцинації від коронавірусу на базі Міжнародного виставкового центру.

Раніше в додатку HELSI почалася реєстрація на вакцинацію в МВЦ

В Україні почалася вакцинація проти COVID-19 працівників національного поштового оператора "Укрпошта". Їх будуть вакцинувати мобільні бригади.

Читати далі »

Коронавірус Live

Коронавірус »

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS