На Прикарпатті може зменшитись кількість виборчих округів

15 червня 2021 21:49:00    

Центральна виборча комісія розробила та виносить на громадське обговорення проєкт переліку територіальних виборчих округів.

На сьогодні для проведення загальнодержавних виборів територію України поділено на 225 територіальних виборчих округів, пише WestNews.

Такий поділ буде чинним до закінчення повноважень народних депутатів IX скликання та використовуватиметься під час проміжних виборів народних депутатів України у мажоритарних виборчих округах.

Звертаємо увагу, що новий поділ на округи почне застосовуватись під час наступних загальнодержавних виборів, що відбуватимуться за пропорційною системою з відкритими регіональними списками. Отже, висування кандидатів у народні депутати України відбуватиметься за списками політичних партій, які формуються у виборчих регіонах, що повністю збігаються з межами областей. А територіальні виборчі округи використовуватимуться лише для адміністрування виборів.

Запропоновані принципи поділу дадуть змогу оптимізувати роботу ОВК шляхом більш рівномірного розподілу кількості дільниць в окрузі, полегшити логістику завдяки компактнішому географічному формуванню ТВО, що загалом сприятиме ефективнішому використанню матеріально-технічних ресурсів під час організації та проведення виборів.

Так, у презентованому до обговорення проєкті пропонується поділ на 202 ТВО, з них 13 – на тимчасово окупованих територіях Східної України (7 – Донецька, 6 – Луганська області), 9 – в АР Крим, 8 – у місті Києві, 1 – у місті Севастополі. За такої кількості ТВО середня кількість виборчих дільниць на округ становить 165, середня кількість виборців – 168 002 особи.

З 202 округів 84 збігаються з межами районів, у яких розташовуються. Ще сім охоплюють усі громади району, крім районного центру. Два округи обʼєднують по два суміжні райони – Тячівський і Рахівський (Закарпатська область), Косівський і Верховинський (Івано-Франківська область). 28 округів розміщуються в одному місті або частині міста.

У запропонованому розподілі 19 ТВО мають перевищення середньої кількості дільниць більше ніж на 30%. Також у 18 ТВО навпаки – кількість дільниць менше середньої на 30%.

До найбільших ТВО за кількістю дільниць належать такі райони: Івано-Франківський район (з містом Івано-Франківськ включно) – 251 дільниця, Хмільницький – 248, Маріупольський – 244, Лубенський – 239 виборчих дільниць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під крики “Ганьба!”: Вірастюк склав присягу народного депутата. ВІДЕО

Публікація На Прикарпатті може зменшитись кількість виборчих округів запозичена із ресурсу WestNews.

Читати далі »

Новини Івано-Франківськ Live

Новини Івано-Франківськ »

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS