Проект «Пегас»: Чому подібні розслідування лежать в основі Guardian | Журналістика розслідувань

24 липня 2021 05:35:12    

Коли керівник розслідування “Гардіан” Пол Льюїс вперше розповів мені про масовий витік даних, який припускав, що авторитарні режими могли використовувати програмне забезпечення для злому смартфонів для націлювання на активістів, політиків та журналістів, можливо, найгірше те, що я не був особливо здивований.

Чим більше ми дізналися про глобальний нагляд, починаючи з висновків The Guardian Сноудена в 2013 році, тим більше світ звикає до думки, що уряди, як демократичні, так і недемократичні, глибоко зацікавлені у використанні технологій, а телефони в наших кишенях зберігають око на нас.

“Гардіан” та 16 інших медіа-організацій, що працюють із “Забороненими історіями”, паризькою некомерційною медіа-організацією, виявили тривожний спосіб, яким журналісти, правозахисники, політики та інші можуть бути націлені на шпигунське або “шпигунське програмне забезпечення”.

Інструмент для злому телефону Pegasus може збирати дані, записувати відео на камеру телефону, таємно активувати мікрофон, робити знімки екрана та інформацію про місцезнаходження – все без відома власника. Телефон може заразитися без того, щоб його власник натискав на вхідний дзвінок або повідомлення.

NSO продає своє програмне забезпечення 40 урядам усього світу (не кажіть якому) і заявляє, що воно має на меті допомогти їм розслідувати терористів та злочинців. Але витік списку з десятків тисяч цифр, багато з яких належать людям, які не мають явного зв’язку із злочинністю, і судово-медичний аналіз, зроблений на деяких їх телефонах, свідчить про те, що деякі уряди шпигують за демократичними активістами, журналістами, які розслідують корупцію, і політиками . опонентів.

Такі розслідування є юридично складними та технічно складними, і в них беруть участь десятки журналістів, ІТ-експертів та внутрішніх юристів у багатьох місцях. Ті, кого розслідують, часто дуже закриті та мають дуже добрі ресурси як у фінансовому, так і в технічному плані. Вони не хочуть перевірки, якій піддають їх сміливі журналісти. Може бути високий ризик розміщення речей, які впливові особи не хочуть розміщувати.

Однак для Guardian такі розслідування є основою нашої місії. Завдяки нашій незалежності ми можемо сміливо проводити розслідування, ставлячи правду на порядок денний власника, інвесторів чи акціонерів. І оскільки нас фінансують читачі, ми змогли тримати нашу журналістику відкритою для читання всіма, тож коли з’являються важливі історії, подібні до цієї, кожен може її прочитати.

Починаючи з відкриттів Сноудена і постійно перевіряючи великі технології, The Guardian має досвід розкриття того, як технології можна підривати для зловживання демократією та правами людини.

Якщо це завдання, яке ви цінуєте, Будь ласка, приєднуйтесь до нас сьогодні. Ваша підтримка дозволить нашим журналістам продовжувати уважно стежити за урядами та іншими, хто використовує технології, ігноруючи права людей.

Читати далі »

АТО Live

АТО »

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS