У Львові знесли Батьківщину-матір та радянського воїна

24 липня 2021 11:36:00    

Влада Львова в п’ятницю, 23 липня, завершили демонтаж Монумента слави часів СРСР. Були прибрані бронзові фігури Батьківщини-матері та радянського воїна, який тримає меч.

Про це повідомляє Zaxid.net. Видання також оприлюднило відповідні фото і відео.

"Були демонтовані елементи з металу, якого було достатньо багато, а також міцний бетон. Планували два дні працювати, а вийшло за один", - повідомив журналістам будівельник Василь Луць.

Як і попередні елементи монумента, їх направили в музей "Територія терору".

Цей монумент, за оцінкою Українського інституту національної пам’яті, не підпадав під дію закону про декомунізацію, не перебував на жодному балансі. Тому міська рада прийняла рішення про його остаточний демонтаж, заявивши, що "це символ комунізму".

"Демонтувати пам’ятник почали у квітні 2018 року. Тоді огородили основну частину радянського пам’ятника, який був в аварійному стані. Елементи прибирали по черзі", - написало видання.

Ансамбль Монумента бойової слави радянських збройних сил був виконаний у камені та бронзі. Працював над ним авторський колектив, до якого ввійшли скульптори Дмитро Крвавич, Еммануїл Мисько, Ярослав Мотика, художник-монументаліст Олександр Пирожков, архітектори Мирон Вендзилович та Аполлон Огранович.

Відкрили монумент у 1970 році. Він складався з 30-метрового бетонного пілона, обкладеного гранітною плиткою, бронзової центральної групи та масивної залізобетонної стели, обкладеної лабрадоритом, з великими рельєфами з кованої міді.

На місці Монумента слави планують облаштувати музей українського воїна

Читати далі »

Новини Львів Live

Новини Львів »

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS