КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі вшанували Собор отців Ближніх печер

13 жовтня 2021 09:19:34    


11 жовтня, у день пам’яті всіх преподобних отців Києво-Печерських, що в Ближніх печерах почивають, намісник Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну літургію в Успенському соборі обителі. Про це повідомляє сайт lavra.ua.

Владиці Павлу співслужили митрополити: Тернопільський і Кременецький Сергій, Луганський і Алчевський Пантелеімон, Вінницький і Барський Варсонофій; архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Фастівський Даміан, Баришівський Віктор; єпископи: Ладижинський Сергій, Переяслав-Хмельницький Діонісій, Вишневський Спиридон, Бишівський Кирил, братія і гості монастиря у священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до парафіян і численних паломників зі словом проповіді, розповівши історію становлення чернецтва на Русі, основу якого заклали Києво-Печерські отці на чолі з преподобним Антонієм.

«Вони жили заради Бога, і Він посилав їм ту благодать чудотворення, зцілень, пророцтва, яка була необхідна для утвердження Православної віри, – сказав митрополит Павел. – Преподобні завжди захищають та напоумляють нас, перебуваючи нетлінними мощами з нами тут, а душею з Богом на Небі. Нас з ними розділяє не час і відстань, але наші гріхи, які терзають нашу душу. Попросимо ж преподобних отців наших Печерських, дорогі браття і сестри, зберегти нас від всякого зла, навчимося від них жити богоугодно, щоб вони зміцнили нашу віру, щоб і нам свого часу разом з ними оселитися в тихій пристані Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії намісник Лаври очолив хресний хід до печери преподобного Антонія, де під час молебню була прочитана молитва до преподобних отців Печерських і всі, хто молився за богослужінням, окроплені святою водою.

На завершення урочистостей на честь лаврського свята Собору преподобних отців Києво-Печерських Антонієвих печер всі паломники традиційно були запрошені на трапезу біля площі перед Дальніми печерами.

Читати далі »