В Україні затвердили професійні стандарти вихователя та директора садочку: перелік

24 жовтня 2021 11:29:10    

В Україні розробили й затвердили професійні стандарти вихователя та керівника садочку. Відповідно до наказів № 620-21 та № 755-21, керівник садочку підпорядковується засновнику або уповноваженому ним органу.

Про це повідомило Міністерство освіти й науки.

Які стандарти керівника садочку

Так, директор, який очолює заклад дошкільної освіти, має здійснювати безпосереднє керівництво ним.

Директор садочку повинен:

Не мати судимості чи злочинів щодо дітей; Повинен мати диплом магістра за спеціальністю “Освіта”/”Педагогіка”; Повинен мати медичну книжку з результатами проходження обов’язкових медичних оглядів.

Окрім того, якщо керівник вперше призначений на посаду, то він має пройти підвищення кваліфікації протягом перших двох років роботи.

Основні функції керівника садочку:

Організувати здорове, безпечне, розвивальне та інклюзивне середовище; Належним чином керувати навчальним закладом; Безперервний особистісний та професійний розвиток; Лідерство та партнерська взаємодія; Стратегічне управління та розвиток садочку.Які стандарти вихователя

Важливо, що робота вихователя пов’язана з підвищеним рівнем психофізіологічного та емоційного навантаження.

Які вихователі можуть працювати в садочку:

Мають вищу освіту (ступінь молодшого спеціаліста, бакалавра чи магістра) за спеціальністю “Дошкільна освіта” або вища/фахова передвища освіта за спеціальністю “Освіта”/”Педагогіка”; Які мають моральні якості та дозволяють виконувати професійні обов’язки; Мають медичну книжку про проходження обов’язкових медичних оглядів; Мають довідку про проходження попереднього (проводиться перед початком діяльності) чи періодичного (проводиться один раз на 5 років) психіатричного огляду.

В загальному основна мета вихователь – це організація навчання, виховання та розвитку вихованців під час здобуття ними дошкільної освіти шляхом формування ключових компетентностей.

Документ передбачає обов’язкове підвищення кваліфікації вихователів дошкільної освіти не рідше одного разу на 5 років загальним обсягом не менше 120 годин на 5 років.

Трудові функції вихователя:

Організація, забезпечення та реалізація освітнього процесу. Участь у створенні, підтримці та розвитку здорового, безпечного та розвивального середовища. Професійний розвиток та самовдосконалення. Партнерська взаємодія з учасниками освітнього процесу.

Раніше ми повідомляли, що МОН рекомендує піти на канікули з понеділка.

Також ми писали, що під Києвом вихователі дитсадку під час прогулянки загубили хлопчика.

The post В Україні затвердили професійні стандарти вихователя та директора садочку: перелік appeared first on Народна Правда.

Читати далі »

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS