Гучномовці: що це та як вибрати

25 жовтня 2021 17:35:51    

З моменту винаходу гучномовця пройшло майже 100 років, але попри успіхи в дизайні та сучасному виробництві електродинамічний гучномовець Едварда Келлога та Честера Райса 1925 року, як і раніше, є основою практично всіх динаміків, представлених сьогодні на ринку.
Які види гучномовців бувають і як вибрати пристрій для тих чи інших завдань – будемо розбиратися разом з фахівцями компанії ROMSAT.

Що таке гучномовець

Сучасний гучномовець – це пристрій, який перетворює електричний сигнал на звукові хвилі.

Гучномовці можуть збиратися в цілі аудіосистеми – сабвуфери, ВЧ- і НЧ-динаміки, мікшери. Таке звукове обладнання вирішує питання трансляції звуку в приміщеннях, відкритих просторах, на масових заходах.

Принципи роботи

Конструкція гучномовця відносно проста, хоч і має багато нюансів – корпус з магнітною системою та мембранною (дифузором). Струм джерела або підсилювача проходить через магнітну систему, змушуючи коливатися прикріплений до неї дифузор. Дифузор передає коливання повітря, які долітають до наших вух людською мовою, музикою та іншими звуками.
Щоб підсилити звук, збалансувати, встановити рівень гучності та якісно його відтворити, використовують підсилювач звуку.

Види гучномовців

Класифікувати гучномовці можна по-різному, одного єдиного способу не існує.
Основні види пристроїв, зазвичай їх поділяють:

  1. За способом випромінювання звуку.
  2. Функціональності.
  3. Місця встановлення.
  4. Якістю звучання.

Наприклад, за місцем встановлення також можна розділити на:

  • внутрішні;
  • зовнішні.

А якість звучання:

  • для побутового використання – гучномовці об’єднані з аудіопідсилювачами та джерелом сигналів в одному корпусі;
  • Hi-Fi і Hi-End акустичні системи високої якості відтворення;
  • системи оповіщення та управління евакуацією з акцентом на мовлення.

Як вибрати гучномовець

Перед покупкою гучномовця, підсилювача потужності або повноцінної аудіосистеми потрібно визначити мету, з якими завданнями вона повинна справлятися. І вже під завдання вибирати функціонал.

У специфікації пристрою зверніть увагу на потужність в Вт, частотну характеристику, електричний опір, звуковий тиск. Потужність в PMPO (Peak Music Power Output), як правило, вказують виробники неякісних і дешевих виробів. Дизайн, матеріали обробки корпусу або додаткові функції вибирайте до смаку.

Щоб придбати гучномовець або мегафон, який впорається зі своїми завданнями, зверніться до фахівців інтернет-магазину ROMSAT. Компанія пропонує покупцям якісне комп’ютерне, мережеве, IoT-обладнання, охоронні системи та інші пристрої від кращих світових брендів.

На сайті ROMSAT можна купити гучномовці, необхідне супутнє обладнання, а також підсилювачі потужності звуку та сабвуфери оптом і в роздріб.

До 31.12.2021 діє знижка 13% на настінний гучномовець T-611 і рупорний T-710K.

За докладною консультацією звертайтеся:
м. Київ, вул. Василя Стуса, 35-37, 3 поверх
+380 (44) 225-54-54

The post Гучномовці: що це та як вибрати appeared first on Народна Правда.

Читати далі »

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS