В Одесі лікарі всю ніч евакуювали пацієнтів із COVID-19 з лікарні – закінчився кисень

27 жовтня 2021 11:39:14    

Лікарі одеського обласного центру соціально-значущих хвороб та медики швидкої допомоги з 19:00 26 жовтня до 4 ранку 27 жовтня перевозили пацієнтів із COVID-19 з одного корпусу до стаціонару цієї ж медустанови, але на Ядова. Причина: немає кисню.

Як повідомила під час брифінгу головлікар обласного центру Світлана Єсипенко, перевезено 43 пацієнти, усі у тяжкому стані, 13 з них підключені до апаратів штучної вентиляції легень.

Зазначимо, у корпусі на Ядова за три години підготували відділення, яке раніше ще не вводили в експлуатацію, бо лікарі мали побоювання, чи витримає навантаження електромережа. Щоб уникнути трагедій, ДТЕК «Одеські електромережі» привезли до лікарні потужний генератор.

“Думская” пояснює, чому в місті може початися “кисневе голодування”. Справа в тому, що для пацієнтів, які інфіковані штамом «Дельта» і перебувають у реанімаційних палатах, необхідний високопоточний кисень — до 50 літрів на хвилину (вони мають дихати практично чистим киснем). Газ потрібно подавати безперервно, 24 години на добу, сім днів на тиждень. Потреба одного такого пацієнта становить приблизно 70 тисяч літрів або приблизно 100 кілограмів кисню на день.

Одеська міська інфекційна лікарня обладнана кріоциліндрами (резервуари для рідкого кисню) сумарною ємністю сім кубометрів. Цього має вистачати на день роботи, тому при повному завантаженні лікарні газ потрібно привозити спеціальними автоцистернами та поповнювати кожну добу. Кисневі станції, які виробляють кисень з атмосфери та можуть забезпечити повну незалежність лікарні, поки що лише обіцяють.

Вчора до лікарні привезли лише 3,5 (три з половиною) тонни кисню. Якщо подавати його тільки в реанімації, а решту хворих забезпечувати концентраторами, такої кількості вистачить тільки для половини реанімаційних ліжок.

В Одесі є місцевий виробник – лінія на Одеському припортовому заводі, яка рік отримала ліцензію на виробництво газу для лікарень. Проте продуктивність цієї лінії невелика, трохи більше восьми тонн на добу. Тобто ОПЗ може покрити потреби лише однієї великої одеської лікарні.

У Припортового немає можливості доставляти кисень до лікарень безпосередньо (відсутня ліцензія та необхідна техніка). Тому підприємство продає газ посереднику-перевізнику, київській фірмі «Кріогенсервіс». Ще у липні вона скупила весь ще не вироблений кисень ОПЗ за ціною 5350 гривень за тонну. Одеським лікарням компанія постачає його втричі дорожче — за 15 з лишком тисяч грн.

Решту потреби Одеси та багатьох інших міст України забезпечує АТ «Лінде Газ Україна» (Дніпро). Нещодавно там розпочався плановий ремонт, про який компанія оголосила заздалегідь.

Іншими словами, киснева криза не виникла раптово, уряд і чиновники мали час підготуватися.

В Україні 25 жовтня від COVID-19 померла рекордна кількість пацієнтів – 734 особи.

Центр контролю та профілактики захворювань США вніс Україну до списку країн з «найвищим рівнем COVID-небезпеки».

Напередодні в Україні було зафіксовано абсолютний антирекорд зі смертності від COVID-19 – за добу померли 734 пацієнти.

Кабінет міністрів затвердив порядок відсторонення співробітників підприємств, установ і організацій, які підлягають обов’язковій вакцинації проти СOVID-19. Норма буде діяти з 8 листопада.

The post В Одесі лікарі всю ніч евакуювали пацієнтів із COVID-19 з лікарні – закінчився кисень appeared first on Народна Правда.

Читати далі »

Коронавірус Live

Коронавірус »

 

 

Copyright © 2021 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS