Мінрегіон: Україна запозичує досвід цифровізації регіонів у Данії

15 листопада 2021 16:52:41    

Україна буде використовувати досвід Королівства Данії у напрямах цифрової трансформації регіонів та децентралізації. Адже Данія займає перше місце серед європейських країн за рівнем цифровізації державних процесів. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Олександр Дудченко під час робочого візиту у складі української делегації до Королівства Данії. 

«Питання регіональної цифровізації сьогодні є особливо актуальним, зважаючи на успіхи України у впровадження реформи децентралізації. Досвід низки країн, зокрема, Данії демонструє, що цифровізація процесів державного управління позитивно впливає на якість життя людей.  Наразі королівство Данія займає перше місце за рівнем цифровізації серед країн Європи. Тому вивчення їхнього досвіду у цій сфері — це можливість для нас зібрати, а потім реалізувати кращі практики  в Україні у напрямах децентралізації та регіонального розвитку», — зазначив Олександр Дудченко.

Зазначимо, у Данії є два агентства, які займаються питаннями цифровізації на державному рівні. Перше Данське агентство з цифровізації формує та реалізує урядову політику у сфері цифровізації в країні. Друге агентство урядових IT-послуг надає IT-послуги 19 міністерствам в уряді Данії та налічує приблизно 29 тисяч користувачів. Цифрова трансформація у цій країні розпочалась двадцять років тому. Наразі мешканці Данії можуть отримати 100% державних послуг  онлайн. Водночас 99% жителів мають власний електронний підпис та офіційну поштову скриньку.

Зауважимо, цифрова трансформація громад та регіонів є один з пріоритетів Державної стратегії регіонального розвитку України до 2027 року. Йдеться про впровадження інноваційних технологій у системі управління розвитком міст, підвищення інституційної спроможності щодо розбудови ІТ-інфраструктури, створення цифрових платформ, системи відкритих даних тощо. Щодо цих напрямів розробляється комплекс завдань для кожної громади. 

Водночас у Мінрегіоні активно працюють над розширенням електронних будівельних послуг. До того ж близько 20 тисяч користувачів Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва на порталі Дія вважають, що цифровізація будівельних послуг зменшує корупцію.

Зазначимо, до складу української делегації входять представники Мінцифри, Мінфіну, Мінагро, Офісу реформ Мінрегіону тощо.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що цифровізація регіонів підвищить якість та комфорт життя в громадах, відтак, цей напрям — серед пріоритетів Мінрегіону.

Запис Мінрегіон: Україна запозичує досвід цифровізації регіонів у Данії вперше з'явився Мінрегіон.

Читати далі »

 

 

Copyright © 2022 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS