Сергій Шаршов: Близько 24 тисячі інфраструктурних об’єктів передані в управління громадам

16 листопада 2021 14:44:41    

Крім фінансових ресурсів і повноважень територіальні громади отримали у своє управління установи, заклади, об’єкти та інше майно, передане  з районного рівня. Кількість таких об’єктів складає близько 24 тисяч. Про це повідомив генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону Сергій Шаршов.

«Завдяки реформі децентралізації влади цього року всі територіальні громади перейшли на прямі взаємовідносини з державним бюджетом. Більшість доходів районних бюджетів передано на базовий рівень. Також відповідно до розмежування видатків між місцевими бюджетами до комунальної власності тергромад передано практично всі  об’єкти спільної власності територіальних громад району. Кількість таких об’єктів складає близько 24 тисяч. Це великий поштовх для розвитку інфраструктури у територіальних громадах. Передається земля, посилюється державна фінансова підтримка. Громади вперше отримали фінансову, майнову та організаційну автономію», — підкреслив Сергій Шаршов.

Також він додав, що громади мають навчитися використовувати для свого розвитку інструменти, які надала їм держава. Для цього передусім необхідно  провести інвентаризацію своїх ресурсів та визначити стратегічні завдання розвитку.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що завдяки інвентаризації водних та лісових ресурсів громади зможуть запобігати негативним екологічним процесам.

Запис Сергій Шаршов: Близько 24 тисячі інфраструктурних об’єктів передані в управління громадам вперше з'явився Мінрегіон.

Читати далі »

 

 

Copyright © 2022 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS