В’ячеслав Негода щодо законопроєкту про місцеві державні адміністрації: Владні повноваження на місцях мають бути раціонально розмежовані 

26 листопада 2021 13:30:37    

Для подальшого розвитку територіальних громад владні повноваження на місцях мають бути розмежовані. Для цього потрібно ухвалити законопроєкт про місцеві державні адміністрації. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час пресконференції «Законодавча основа реформування територіальної організації публічної влади в Україні».

«У результаті реформи децентралізації певні повноваження були передані від виконавчої влади до місцевого самоврядування. Відбулися зміни адміністративно-територіального устрою, а відтак є потреба в упорядкуванні відповідного законодавства, яке ці повноваження гарантує. Аби привести їх до стану, який ми маємо у зв’язку з утворенням тергромад, необхідно ухвалити законопроєкт про місцеві держамдіністрації. Цей документ розмежовує повноваження і на районному, і на обласному рівнях», — підкреслив В’ячеслав Негода. 

Заступник Міністра додав, що ухвалення законопроєкту сприятиме регламентації взаємодії місцевих держадміністрацій з органами місцевого самоврядування у відповідності до принципів Європейської хартії місцевого самоврядування.

Зазначимо, захід було організовано Міністерством розвитку громад та територій України за підтримки Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Нагадаємо, нещодавно Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов та представники моніторингової місії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи обговорили проміжні результати реалізації реформи децентралізації.

Запис В’ячеслав Негода щодо законопроєкту про місцеві державні адміністрації: Владні повноваження на місцях мають бути раціонально розмежовані  вперше з'явився Мінрегіон.

Читати далі »

 

 

Copyright © 2022 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS