Шлях до увічнення в три десятиліття: в Дрогобичі відрили пам’ятник Лесі Українці

27 листопада 2021 05:04:09    

Ідею встановлення монументу видатній поетці виношували давно. Як розповіла директорка ліцею Наталія Гук, щойно вона стала до виконання  обов’язків, вирішила передовсім втілити ідею встановлення пам’ятного знаку Лесі Українці. Це було потрібно ще й тому, що торік навчальному закладу надали ім’я талановитої Лесі Українки та встановили на її честь меморіальну таблицю на фасаді.

“Леся Українка – постать, яка надихає. Вона перебуваючи на індивідуальній формі навчання зуміла вивчити самотужки 11 мов. Така жага до навчання та життя має бути беззаперечним прикладом натхнення для руху вперед для наших школярів”, – говорила у своїй промові слові директорка навчального закладу Наталія Гук.

Автор погруддя Поетки – молодий львівський скульптор Ярослав Костко. Мистець каже що, подібна робота в нього – перша, тож неабияк хвилювався. Бо прагнув зобразити письменницю не пригніченою важкою хворобою, а мужньою та цілеспрямованою, якою її знало оточення.

Нарешті тривала епопея завершена. Й там, де колись стояв пам’ятник “червоному” пропаґандисту Галану постало погруддя видатній поетці, чия творчість і нині надихає багатьох в Україні сущих.

 

Читати далі »

Новини Львів Live

Новини Львів »

 

 

Copyright © 2022 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS