На Львівщині встановили рекорд наймасовішого виконання колядки на сопілках. Відео

17 січня 2022 12:31:18    

Колядку «Нова радість стала» одночасно виконали 406 сопілкарів.

У гірському селі Стрілки, що у Самбірському районі, на Львівщині, сьогодні, 16 січня, встановили рекорд України. Тут виконали колядку «Нова радість стала» на сопілках. Рекорд у тому, що у виконанні взяли участь одночасно 406 сопілкарів, що стало наймасовішою грою пісні на цьому музичному інструменті, повідомляє сайт Risu.

Читайте також: «Щедрик, який надихнув весь світ». Топ-10 неповторних виконань української щедрівки

Подивитися на встановлення рекорду прийшли сотні людей. На сопілках грали, як учні музичної школи, так і дорослі музиканти та аматори.

Розпочалося свято із звучання бойківської трембіти. Учасники рекорду, переважно юні сопілкарі, вишикувалися у формі восьмикутної зірки та одноголосно виконали відому українську колядку на сопілках, потім її заспівали і знову заграли.

Наймолодша виконавиця – учениця 2 класу місцевої школи імені о. Михайла Вербицького, а найстаршому нещодавно виповнилося 75 років.

Рекорд зафіксували представники Книги рекордів України.

Ідея рекордного виконання виникла дуже давно. А 7 років тому місцеві сопілкарі встановили перший рекорд – виконали Гімн України на 237 сопілках. Для них автор Гімну о. Михайло Вербицький – особливо дорогий, оскільки він понад сто років тому був парохом у сусідньому селі Мшанець і прославив місцевих мешканців у наукових колах своїми етнографічними дослідженнями.

Читати далі »

Новини Львів Live

Новини Львів »

 

 

Copyright © 2022 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS