Рада відмовилася запровадити кримінальну відповідальність за підробку COVID-сертифікатів

25 січня 2022 16:39:55    

Верховна Рада відмовилася запровадити кримінальну відповідальність за підробку документів щодо проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб.
За ухвалення законопроєкту №6084 у другому читанні проголосували 186 депутатів за мінімально необхідних 226, передають Українськi Новини.

Законопроєктом пропонувалося встановити, що виготовлення з метою збуту, збуту підроблених документів, що підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, караються штрафом від 3 тис. до 6 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис. до 102 тис. гривень) або арештом терміном від двох до п'яти місяців, або обмеженням волі терміном до трьох років.

При цьому пропонувалося встановити, що внесення медичним працівником явно неправдивих відомостей до медичної документації або даних до електронної системи охорони здоров'я щодо проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб карається штрафом від 4 тис. до 8 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 68 тис. до 8 тис. грн 136 тис. гривень) або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

Крім того, пропонувалося встановити, що використання особою свідомо підроблених документів, що підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних захворювань, караються штрафом від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. до 34 тис. гривень) або громадськими роботами терміном до двохсот годин, чи обмеженням волі терміном до двох років.

Водночас особа, яка використовувала підроблені документи, що підтверджують проведення профілактичних щеплень проти особливо небезпечних інфекційних хвороб, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона добровільно заявила про ці факти органу, посадова особа якого за законом має право повідомляти про підозру, до отримання такої інформації. про це кримінальне правопорушення з інших джерел.

Як повідомляли Українськi Новини, у січні заступник міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич, заявила, що громадяни, які купили підроблені сертифікати про вакцинацію, зможуть отримати щеплення від коронавірусу у разі повідомлення про цей факт та звернення до сімейного лікаря.

Служба безпеки України викрила понад 100 угруповань із виготовлення підроблених Covid-сертифікатів та довідок про негативні результати ПЛР-тестів у 2021 році.

Читати далі »

Коронавірус Live

Коронавірус »

 

 

Copyright © 2022 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS