МОЗ назвало дату запуску електронних рецептів на антибіотики

27 січня 2022 12:42:27    

Із 1 квітня купити антибіотики в аптеках можна буде лише за електронним рецептом.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу 27 січня, передає Gazeta.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, якщо сімейний лікар у відпустці

"У квітні антибіотики, які зареєстровані в Україні, відпускатимуть в аптеках лише за наявності у пацієнта електронного рецепта. Запуск електронного рецепта вирішить проблему неконтрольованого та нецільового використання препаратів, і головне допоможе запобігти розвитку стійкості до протимікробних препаратів.

Адже сьогодні, згідно з даними Центру громадського здоров'я, майже 64 відсотки людей помилково вважають, що гострі вірусні інфекційні захворювання і застуду можна лікувати антибіотиками. Тому маємо неправильне вживання антибактеріальних препаратів, яке призводить до того, що вони втрачають свою ефективність і дедалі менше захищають від інфекцій", - сказав Ляшко.

Лікар призначатиме антибіотик, вказуватиме спосіб застосування та тривалість прийому. Ця інформація фіксуватиметься в електронному рецепті. Пацієнт зможе в аптеці обрати будь-який із наявних лікарських засобів, що містить діючу речовину, зазначену в рецепті.

Щоб отримати електронний рецепт, людина повинна бути зареєстрованою в електронній системі охорони здоров'я. Рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем.

Наступним МОЗ планує запустити електронний рецепт на наркотичні засоби, згодом - на всі рецептурні препарати.

Національна академія наук України прогнозує різке зростання нових випадків інфікування коронавірусом у наступні два тижні. Добова кількість інфікованих українців може перестрибнути 50 тис.

Читати далі »

Коронавірус Live

Коронавірус »

 

 

Copyright © 2022 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS