На Полтавщині майже 153 тис. домогосподарств отримують субсидії

27 січня 2022 13:59:27    

На Полтавщині майже 153 тис. домогосподарств отримують субсидіїДержавна програма з надання житлових субсидій – це ефективний механізм, який дає можливість сім'ям повною мірою і вчасно здійснювати оплату за житлово-комунальні послуги, особливо це актуально в опалювальний період.

На сьогодні в Полтавській області майже 153 тис. домогосподарств отримують субсидії, що становить 26% мешканців області.

Згідно законодавства розмір житлових субсидій визначається як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальних нормативів користування послугами та розміром обов'язкового відсотка платежу сім'ї, який визначається для кожної сім'ї індивідуально в залежності від її складу та отриманих доходів.

Рекомендуємо сім'ям, у яких витрати на комунальні платежі перевищують 15% родинного бюджету, перевірити своє право на призначення житлової субсидії.

Документи на призначення житлової субсидії можна подати до Центру надання адміністративних послуг, уповноважених осіб територіальних громад, а в містах обласного значення – до управлінь соціального захисту населення або направити поштою.

Основні документи, що подаються для призначення житлової субсидії:

  • заява
  • декларація
Документи для призначення субсидії також можна подати в електронній формі скориставшись онлайн сервісом через Портал Дія .

З досвіду реалізації Програми житлових субсидій і відповідно найбільш гострих запитань просимо звернути увагу на наступні аспекти:

Житлова субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, тобто за місцем реєстрації особи, та розраховується на усіх зареєстрованих осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Полтавщині заборгованість із заробітної плати за місяць зменшилася майже на 3 млн грн

При призначенні субсидії зі складу домогосподарства можуть бути виключені особи, які зареєстровані, та не є членами сім'ї, але фактично не проживають за адресою домогосподарства, що підтверджується відповідними документами або актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.


На Полтавщині майже 153 тис. домогосподарств отримують субсидії
 

Субсидія також може бути призначена особам, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому:
 
  - орендують житло на підставі договору найму(оренди);

  - індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги;

  - внутрішньо переміщеним особам.

Звертаємо увагу, що житлова субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання.

За загальним правилом житлова субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до закінчення опалювального сезону (до квітня включно).

Якщо до складу домогосподарства входить особа, яка має право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, субсидія призначається з місяця, що настає за місяцем, в якому нараховано пільги, але не раніше місяця подання заяви.

У разі зміни цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо житлові субсидії призначаються протягом трьох місяців з дати такої зміни.

У наступних публікаціях буде продовжена тема щодо надання роз'яснень і відповідно рекомендацій з інших аспектів реалізації Програми житлових субсидій.

За матеріалами
Департаменту соціального захисту населення
Полтавської ОДА

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2022 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS