Треба менше бетону: франківські урбаністи дослідили публічні простори в місті

27 січня 2022 13:49:43    

27 січня урбаністична лабораторія МETALAB і платформа «ТЕПЛЕ МІСТО» оприлюднили дослідження «Круговий дизайн у публічних просторах Івано-Франківська. Аналіз і стратегії використання матеріалів», яке проводилося впродовж 2021 року.

Тепер кожен може дізнатися більше про те, з яких матеріалів збудовані публічні простори нашого міста та як це впливає на довкілля.  

У ньому авторки та експертки МETALAB – Мар’яна Баран, Анна Доброва, Анна Пашинська, Юлія Попова та Ксенія Семенова – сфокусувалися на вивчені найпоширеніших матеріалів у просторах нашого міста: бетону, металу та деревини. Вони проаналізували використання матеріалів, вимоги державних стандартів щодо них у просторах, що таке сталі та циркулярні будівельні матеріали, способи скорочення і заміни бетону, металу та поради щодо поводження з деревиною. Окремий розділ присвятили стратегіям циркулярного дизайну та використання матеріалів у просторах.  

Дослідження має на меті привернути увагу до теми більш екологічного використання матеріалів у публічних просторах. Така урбаністична розвідка буде корисна для комунальних і приватних замовників громадських просторів, а також архітекторів, дизайнерів та інженерів, які розробляють подібні проєкти. 

Це вже друге дослідження, яке вивчає публічні простори Івано-Франківська за принципами кругової економіки: чи можливе скорочення обсягів використання матеріалів, наскільки легко обслуговувати й ремонтувати об’єкти, чи можливі повторне використання та перерозподіл, повне відновлення або переробка елементів і матеріалів.  

«Позірні обмеження, які накладають принципи кругової економіки, насправді дають поштовх для інноваційного дизайну. Ці принципи приводять більше природи у міста, заохочують цікаві й розумні дизайнерські рішення. Саме тому фінальні продукти виглядають дуже привабливо, а ще й створюють комфортне середовище для людини – затінок, прохолоду, вид на зелень, присутність води та різних текстур. При цьому ми зменшуємо обсяги відходів та вуглецевий слід міста. Не варто чекати карколомного розвитку в містах та регіонах – ці рішення працюють вже зараз і з тими потужностями, які в нас є»,  –  ділиться координаторка досліджень урбаністичної лабораторії METALAB Юлія Попова.

Так, за обсягами бетон є найбільш представленим матеріалом у публічних просторах Івано-Франківська.

“Бетон є досить шкідливим матеріалом для клімату, і має низькі циркулярні властивості. За нашим аналізом, цього матеріалу здебільшого використано забагато”, – йдеться в дослідженні.

Прочитати докладніше можна за посиланням.

Перше дослідження «Планування і проєктування публічних просторів в Івано-Франківську: аналіз підходів з урахуванням принципів кругової економіки» вийшло у липні 2021 року у межах проєкту «Впровадження підходів кругової економіки для творення життєздатного та стійкого Івано-Франківська». Воно зосереджується на тому, як ми можемо змінити підходи до проєктування і планування громадських просторів через призму кругової економіки.

Довідково

Проєкт «Впровадження підходів кругової економіки для творення життєздатного та стійкого Івано-Франківська» виконується платформою «ТЕПЛЕ МІСТО» в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

The post Треба менше бетону: франківські урбаністи дослідили публічні простори в місті appeared first on Galka.if.ua.

Читати далі »