Минулого року Прикарпаття стало значно більше імпортувати та експортувати до країн Європи – статистика

21 травня 2022 18:09:00    

У 2021 році зовнішня торгівля Івано-Франківської області з країнами Європи суттєво зміцнилася за рахунок експорту та імпорту товарів.

Про це інформує “Галка” з посиланням на Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

Торік до Європи спрямовано 66,7% загальнообласного обсягу експорту усіх товарів. За підсумками 2021 року експорт товарів у європейські країни у порівнянні з попереднім роком збільшився на 69,4% і склав 777,8 млн дол. США.

Обсяги імпорту з країн Європи проти попереднього року зросли на 65,4% і досягли 570,2 млн дол. США або 57,3% від загального обсягу імпорту товарів в області. 

Підприємства області здійснювали зовнішньоторгівельні операції з партнерами із 36 європейських країн, чільне місце серед яких посідають Польща, Румунія, Чехія, Італія, Словаччина, Німеччина, Угорщина, Болгарія, Литва.

Обсяги експорту та імпорту з цими країнами складають понад 80% обсягів поставок та надходжень з Європи. Особливим попитом у країнах Європи користувались механічні та електричні машини (основні покупці – Румунія, Польща, Італія), продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (Чехія, Словаччина, Польща, Італія), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (Польща, Болгарія, Румунія, Литва), мінеральні продукти (Румунія, Чехія), деревина і вироби з деревини (Швеція, Польща Румунія, Німеччина, Угорщина). У структурі імпорту з країн Європи провідну позицію займали мінеральні продукти (переважно з Болгарії, Італії, Литви), механічні та електричні машини (з Румунії, Польщі, Італії, Німеччини), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (з Угорщини, Польщі, Німеччини), недорогоцінні метали та вироби з них (з Польщі), засоби наземного транспорту, крім залізничного (з Німеччини).

Європейським країнам у 2021 році надано послуг на 52,1 млн.дол. США, або 76,3% від загальнообласного обсягу експорту послуг, що у порівнянні з попереднім роком на 14,4% більше. Обсяг імпорту послуг з країн Європи у 2021 році склав 24,2 млн.дол. США або 94,1% від загальнообласного їх обсягу та 99,2% від рівня 2020 року.

Тенденції зовнішньої торгівлі з країнами Європи свідчать, що європейська інтеграція є найкращим стимулом для розвитку українського малого та середнього бізнесу.

Джерело: сайт Івано-Франківської ОДА

The post Минулого року Прикарпаття стало значно більше імпортувати та експортувати до країн Європи – статистика appeared first on Galka.if.ua.

Читати далі »

Новини Івано-Франківськ Live

Новини Івано-Франківськ »

 

 

Copyright © 2022 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS