Ключовий момент: Тихий океан стоїть перед вибором, який Китай буде формувати десятиліттями | Острови Тихого океану

28 травня 2022 05:58:58    

менеЦе був тиждень, коли все змінилося. Протягом багатьох років аналітики та політики з безпеки попереджали про зростання Китаю в Тихому океані. Офіційні особи, які представляють Пекін, працюють повільно і здебільшого тихо в невеликих острівних державах, що всіяні величезним Тихим океаном – зміцнити союзниківФінансування інфраструктурних проектів та проведення скоординованої дипломатії між окремими особами.

Але цього тижня Пекін набрав темп.

The Витік масштабної економічної та безпекової угоди Він показав, що Китай сподівається, що 10 тихоокеанських країн підпишуть угоду, яка може фундаментально змінити баланс сил у регіоні, що охоплює майже третину земної кулі. Нині перед тихоокеанськими країнами стоїть вибір, який формуватиме регіон на десятиліття вперед.

Безпрецедентний марафон

почав з Заява міністра закордонних справ Китаю З 26 травня по 4 червня Ван І вирушить у «виняткову і безпрецедентну» подорож навколо Тихого океану, де вона відвідає вісім країн протягом 10 днів. Ван приземлився на Соломонових островах у четвер, а в п’ятницю переїхав до Кірібаті та Самоа. Наступного тижня будуть Фіджі, Вануату, Тонга, Папуа-Нова Гвінея та Східний Тимор.

Деякі країни, які відвідує Ван, – наприклад, Кірібаті, – були одними з найважчих для відвідування під час пандемії, оскільки тихоокеанські острівні країни, побоюючись руйнування Covid для своїх тендітних систем охорони здоров’я, ввели одні з найсуворіших державних заходів щодо закриття кордонів. Об’єднаний. Світ досі закритий для відвідувачів.

«Для них можливість зробити це – це неабияке досягнення», – сказав д-р Джордж Картер, науковий співробітник Департаменту тихоокеанських справ Австралійського національного університету, сказавши, що візит «перевершив будь-яку іншу дипломатію, з точки зору оптики, в останні два роки».

«Щоб міністр закордонних справ поїхав у таку країну, як Кірібаті, яка все ще закрита на міжнародному рівні, зустрітися з міністром закордонних справ Віаме [Naomi Mataʻafa, the new prime minister of Samoa]який не зустрічався з міністрами чи лідерами Австралії чи Нової Зеландії як прем’єр-міністр, посилає великі сигнали».

Джонатан Брек, директор програми тихоокеанських островів в Інституті Лоуі в Сіднеї, сказав, що ця поїздка була «винятковим і безпрецедентним марафоном, який змусить нервувати багатьох людей на Заході. Не тільки те, що припускає поїздка, це відновлення участі Китаю після COVID-19 з регіоном, але вид угод, які він буде підписувати зі своїми однолітками по дорозі».

У Хоніарі відбулася церемонія закладки фундаменту проекту Pacific Games Stadium 2023. Спортивна траса та футбольне поле були побудовані за допомогою Китаю. Фото: Xinhua/Rex/Shutterstock

Першою зупинкою були Ван Соломонові острови, які Минулого місяця я підписав суперечливу угоду про безпеку з Китаємщо викликає найгірші побоювання у Канберри та Вашингтона, які вже давно шукають ознаки того, що Китай може створити військову базу на островах Тихого океану.

Статут Китаю та Соломонових островів, який не був оголошений, Але його чернетка злилася в Інтернетздається, дозволяє таке правило, дозволяючи Китаю “відвідувати кораблі, здійснювати логістичне поповнення та зупинятися на Соломонових островах”, хоча прем’єр-міністр Соломонових островів Манассе Согаварі заперечував, що будь-яке таке правило діяло картки.

«Ця угода викликає найбільше занепокоєння для Австралії», — сказав Джеймс Бетлі, колишній Верховний комісар Австралії з питань Соломонових островів. Про це він повідомив виданню Guardian Минулого місяця. «Для Австралії це, ймовірно, буде стратегічним кошмаром, але це також… занепокоєння для інших тихоокеанських островів з тієї ж причини».

Але угода Соломона та Китаю була лише початком. Невдовзі після того, як була оголошена новина про грандіозне турне Ванга по Тихому океану, надійшла новина про запропоновану угоду з безпеки в регіоні.

Угода, запропонована між Китаєм і десятьма тихоокеанськими країнами, охоплює все: від зони вільної торгівлі з регіоном до надання гуманітарної допомоги та допомоги Covid до відправки технічних груп на острови. Але що ще більше хвилює, так це бачення, яке ви склали з набагато тісніших стосунків з питань безпеки Китай Вони припустили, що вона буде займатися навчанням поліції та кібербезпеки, критично важливими морськими картами та отримати більший доступ до природних ресурсів.

Це може означати серйозний зрушення в системі регіональної безпеки та поставити тихоокеанські острівні країни в центр геополітичного перетягування канату між Китаєм та Сполученими Штатами та їх союзниками.

“[China] Він повільно працював над розширенням своєї дипломатичної та економічної участі в Тихому океані, – сказав Картер. – Але тепер із Соломоновими Островами це відкрило двері для іншої можливості з точки зору відносин з Китаєм». Після того, як двері були відкриті, Картер сказав, що перехід Китаю від партнера з економіки та розвитку до гравця в галузі безпеки в цьому районі “дуже швидкий і швидкий спосіб”.

Міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг обмінюється подарунками з Генрі Боною, генеральним секретарем Форуму тихоокеанських островів у Суві, Фіджі.
Міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг обмінюється подарунками з Генрі Боною, генеральним секретарем Форуму тихоокеанських островів у Суві, Фіджі. Фото: Пета Сімпсон/Getty Images

Традиційні партнери сваряться

Запропонована територіальна угода ввела Захід у бійку. Новий міністр закордонних справ Австралії після федеральних виборів минулих вихідних залишила свій пост менше ніж через тиждень. Він прилетів на Фіджі, щоб підтвердити прихильність Австралії до Тихого океану.

«Ми, як Австралія, закликаємо подумати про те, де країна може захотіти бути через три, п’ять чи 10 років», — сказала Пенні Вонг, коли її запитали про запропоновану Китаю угоду.

Прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардернякий зараз перебуває в турне по США, сказав: «Ми дуже віримо, що в Тихоокеанському регіоні у нас є засоби та здатність відповісти на будь-які існуючі виклики безпеці, і Нова Зеландія готова це зробити».

У п’ятницю було оголошено, що Фіджі приєднається до Індо-тихоокеанської економічної платформи Джо Байдена (IPEF), першої тихоокеанської острівної країни, яка зробила це, оскільки Сполучені Штати прагнуть зміцнити свої альянси з тихоокеанськими державами. .

Але справжнє питання постає наступного тижня, коли Ван проведе зустріч своїх тихоокеанських колег на саміті в Суві та закликатиме їх підписати угоду. Деякі лідери тихоокеанського регіону були готові розглянути пропозицію Ванга, в той час як високопоставлений дипломат сказав Guardian, що деякі лідери мають «великі занепокоєння».

Хоча “в цьому регіоні була порожнеча традиційних партнерів – їм доводиться працювати ще більше, щоб повернути серця тихоокеанських людей”, – сказали вони.

Експерти вважають, що деякі країни, безумовно, можуть постраждати від китайської угоди.

Доктор Анна Боулз, старший викладач досліджень безпеки в Університеті Мессі в Новій Зеландії, сказала, що угода означатиме «значну втрату стратегічної автономії для тихоокеанських країн, через що Пекін навряд чи досягне успіху».

Однак це не заважає деяким тихоокеанським країнам шукати двійкові версії угоди. Незабаром ми дізнаємося, наскільки ефективна дипломатія Пекіна в Тихому океані».

Читати далі »

Коронавірус Live

Коронавірус »

 

 

Copyright © 2022 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS