У розвинених країнах зростає негативне ставлення до Китаю: глобальне дослідження

01 жовтня 2022 09:30:18    

Громадська думка про Китай у найбільш розвинених країнах світу різко впала в період керівництва країною лідера Комуністичної партії (КПК) Сі Цзіньпіна.

Нове глобальне опитування, проведене Pew Research Center, показало, що думка більшості жителів розвинених країн світу стала «негативнішою» щодо Китаю через авторитарний характер правління Сі.

«Значна більшість американців сприймають Китай несприятливо на тлі стурбованості політикою Китаю в галузі прав людини, його партнерством із Росією та іншими факторами», — йдеться у дослідженні.

Негативне сприйняття Китаю в США зросло більш ніж удвічі з моменту вступу Сі на посаду 2012 року. 82 відсотки американських респондентів висловили «несприятливу думку» щодо Китаю цього року порівняно з 40 відсотками у 2012 році.

Аналогічно, понад 80 відсотків респондентів в Австралії, Франції, Японії, Швеції та Південній Кореї дотримуються негативної думки про Китай.

Дослідження показало, що таке сприйняття Китаю багато в чому зумовлене політикою Сі, включаючи авторитарні репресії у Гонконзі та Сіньцзяні, підтримку російської агресії в Україні та жорстку політику COVID-19.

У дослідженні наголошується, що більшість коментарів говорить про те, що негативне сприйняття Китаю пов'язане виключно з КПК, а не з самим китайським народом.

Ось кілька цитат з опитування:

«Китай — це автократична диктатура на чолі з тираном Сі Цзіньпіном».

«Китайська комуністична партія — це аморальна клептократія, зацікавлена тільки у власному виживанні й абсолютно не дбає про добробут своїх громадян».

«Народ [Китаю] переважно хороший, але лідер Сі надмірно контролює ситуацію і не повинен перебувати при владі так довго».

Очікується, що Сі виграє безпрецедентний третій п'ятирічний термін на посаді лідера КПК під час 20 Національного з'їзду партії у жовтні. Перемога закріпить за ним статус наймогутнішого лідера Китаю з часів Мао Цзедуна.

Однак, враховуючи непопулярність Сі у всьому світі, ще один термін його правління може означати ще п'ять років посилення міжнародного антагонізму та торгових проблем.

«У всіх країнах з розвиненою економікою дуже мало довіри до того, як Сі справляється зі світовими справами, і в цілому дуже негативне ставлення до країни», — сказала Reuters Лора Сільвер, провідний автор доповіді.

Міністерство закордонних справ Китаю відкинуло висновки Pew, коли їх запитали на пресконференції 29 вересня.

За матеріалами The Epoch Times USA

Читати далі »

Коронавірус Live

Коронавірус »

 

 

Copyright © 2022 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS