Зеленський підписав закон, яким знищується система протидії відмиванню грошей українськими політиками – Шабунін

22 листопада 2022 10:45:06    

Глава ЦПК Віталій Шабунін заявив, що влада скасувала пожиттєвий фінансовий моніторинг для політично значимих осіб – тобто для себе.

Про це він пише у фейсбуці.

“Я погоджуюся з віцепрем’єркою Стефанішиною, що вступ України в ЄС можливий і без завершення війни. Не можливий цей вступ з жадібною і дрібʼязковою політичною елітою. Президент підписав закон, який фактично вбиває систему протидії відмиванню грошей українськими політиками“, – зазначає Шабунін.

Він також нагадує, що боротьба з відмиванням коштів – одна з семи вимог для початку переговорів про вступ України в ЄС.

“Однією правкою політики ухайдохали систему фінансового моніторингу себе коханих, а значить, заблокували переговори про вступ України до ЄС. Очевидно, що цю правку доведеться відголосувати, пробачте, в зад. Сподіваюся, що відбудеться це якнайближче до виборів, щоб всі згадали, чим саме займалася влада під час жорстоких боїв на Донеччині. А влада скасувала пожиттєвий фінансовий моніторинг для політично значимих осіб – тобто для себе”, – продовжує Шабунін.

Відтепер політично значимі особи (PEP) підпадатимуть під такий моніторинг лише протягом трьох років після звільнення з посади.

Дуже зручно, на переконання глави ЦПК, наприклад, для депутатів, яким треба легалізувати кеш, що його вони кілька років отримували в конвертах.

“Три роки після закінчення терміну “побідував”, а там, тільки випавши з-під моніторингу, кешару легалізнув, та й живеш собі, як і годиться справжньому “слузі народу”. Коли лобісти цього трешу переконують, що ніде в світі немає пожиттєвого фінмоніторингу, знайте – вони брешуть. Пожиттєвий фінмоніторинг PEP є, наприклад, в Австрії, Бельгії, Кубі, Данії, Єгипті, Ефіопії, Греції, Ісландії, Ірландії, Ямайці, Литві, Мексиці, Панамі, Норвегії, Сербії, Словенії, Іспанії, Британії та в багатьох інших”, – переконує Шабунін.

“Заради можливості відмити бабло, частина влади зламала одну з семи обовʼязкових вимог ЄС щодо вступу туди України”, – підсумовує він.

Нагадаємо, через обстріл 21 листопада цивільної інфраструктури звільненого Херсону четверо людей отримали поранення й були доставлені в лікарню, один житель загинув під час госпіталізації.

Джерело

The post Зеленський підписав закон, яким знищується система протидії відмиванню грошей українськими політиками – Шабунін appeared first on Новини Країни.

Читати далі »

Live

»

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS