Доки говоритимемо російською, доти нас і рятуватимуть "брати" - Володимир Вакуленко

08 грудня 2022 21:45:26    

6 грудня у Харкові попрощалися із дитячим письменником Володимиром Вакуленком. Його поховали на Другому міському цвинтарі.

Літератор жив у селі Капитолівка Ізюмського району Харківської області. Сам виховував 14-річного сина Віталія, який мав інвалідність. Коли на початку 2022-го Капитолівку зайняли росіяни, відмовився виїжджати. 24 березня Володимира викрали окупанти. Відтоді від нього не було жодних звісток. Збройні сили України звільнили Ізюм і околиці у вересні й виявили поховання понад 400 людей. Серед них виявилося тіло письменника. У січні 2020 року Володимир Вакуленко дав інтерв'ю журналу "Країна". Пропонуємо фрагменти тієї розмови.

БАЙДУЖЕ, ХТО ЯКОЇ ДУМКИ ПРО МЕНЕ. Субкультура зробила з мене повноцінну людину. Нехай і на своїй хвилі, часом "шизонуту", як говорять за спиною. Я й далі з патлами, сережками, купою перснів на руках. І обов'язково з гарною музикою в навушниках чи зовні.

ПОГАНІ ЗВИЧКИ ОЗНАКА РАБСТВА. Відмовився від алкоголю й цигарок. Наркотики не цікавили ніколи. Вони гальмують, а я людина руху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під час окупації Харківщини росіяни вбили дитячого письменника

ДОКИ ГОВОРИТИМЕМО РОСІЙСЬКОЮ, доти нас і рятуватимуть "брати". 13 тисяч загиблих на Донбасі лише початок. Московія в Україні зупиниться тільки тоді, коли викосить декілька мільйонів.

НЕ СТРАЖДАЮ НОСТАЛЬГІЄЮ. Нащо витрачати час на те, що минуло? Варто просто пам'ятати своє коріння.

СВОБОДА це коли обираєш головою, а не тим, що вживлюють із розмов, телеекранів, інтернету, преси.

ДО ПОСТРІЛІВ ЗВИКАЄШ. Війна страшна там, де не стріляють зовсім, де просто люди наскрізь гнилі від байдужості.

Повну версію розмови з Володимиром Ваккуленко в рубриці "Щоденник" читайте в номері журналу "Країна" за 8 грудня.

Щоб регулярно читати всі матеріали журналу "Країна", оформіть передплату ОНЛАЙН. Також можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"

Львівське "Видавництво Старого Лева" перевидасть "Татусеву книгу" письменника Володимира Вакуленко, якого 49-річним розстріляли російські військові під час окупації Ізюма на Харківщині.
Збірку дитячих віршів з ілюстраціями Наталки Гайди вперше видали 2014-го. Містить дотепні історії про тварин і рослин. Зокрема, про новосілля крота, день народження кульбабки, перше вересня равлика-школяра, який доповз до школи в листопаді, про клумбу із квітів, які вирощує слоник, та переповнену зупинку, де щурик намагається сісти на автобус. Один із героїв - тато, який читає та грає з дитиною.
Очікувана ціна перевидання - 280 грн. Увесь прибуток від продажу передадуть родині вбитого літератора - батькам і 14-річному сину.

Читати далі »

Російське вторгнення Live

Російське вторгнення »

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS