Екіпажі українських об’єктів адаптуються та долають їх після ударів росіян

10 грудня 2022 11:12:50    

Прокоментуйте цю історію

Підвіска

КИЇВ, Україна — Олег Браарник згадує, як його бригада взялася працювати в Києві тиждень тому, ремонтуючи лінії електропередач, збиті російськими ракетами, і забезпечувала подачу електрики українцям, які опинилися в облозі.

Брагарник, майстер електричної компанії, знає про ризики: як і багато інших в Україні, його родина стикалася з Щоденні відключення електроенергії Через російські удари.

«Ми також сидимо в темряві», — каже він, визнаючи, що його будинок отримує електроенергію лише приблизно половину дня.

Останніми місяцями Росія обрушила ракети на Україну, намагаючись вивести з ладу електромережне обладнання та засоби, які забезпечують увімкнене світло, обігрівачі та комп’ютери. Це частина Московська стратегія Скалічити інфраструктуру країни і заморозити Україну до капітуляції цієї зими.

Екіпаж Прахарніка є одним із кількох співробітників енергетичної компанії ДТЕК, які швидко пересуваються Києвом — іноді під артилерійським і ракетним обстрілом — щоб підтримувати рух міста. Так роблять колеги по всій Україні.

Від Президента Володимира Зеленського З іншого боку, українські лідери попереджають, що газові системи, водопроводи та електростанції стають дедалі вразливішими новий фронт Війна наближається до позначки 10 місяців.

Майже половина енергомережі України залишається пошкодженою після масштабних атак 23 листопада, коли ДТЕК оголосив про “збій енергосистеми”.

Під час цього шквалу було зупинено шість ТЕС компанії, а до 70% населення української столиці знеструмлено. Прес-секретар ДТЕК Антоніна Антоша повідомила, що станції відновили роботу протягом 24 годин, хоча відключення електроенергії стосуються близько 30% населення Києва вдень, а вночі – до 20%.

ДТЕК, який тісно співпрацює з українською енергетичною компанією НЕК «Укренерго», каже, що російські війська 17 разів атакували його об’єкти з початку жовтня, у тому числі двічі лише в понеділок. Компанія повідомила про понад 106 загиблих співробітників з моменту вторгнення Росії в Україну наприкінці лютого, переважна більшість з яких були військовослужбовцями, але повідомляє, що 14 загинули на роботі або поза службою.

У ДТЕК повідомили, що минулого тижня троє українських енергетиків загинули, 24 отримали поранення.

У четвер екіпажу Прахарника не було про що хвилюватися більше, ніж про мороз і кучугури снігу, оскільки вони обрізали гілки біля повітряних ліній електропередач, які живлять будинки та підприємства на лівому березі річки Дніпро, що протікає через столицю.

Це не применшує стану постійної пильності. Коли вдень 23 листопада ракети почали падати, екіпаж кинувся до невстановленого аварійного місця, оцінив пошкодження та швидко встановив необхідний ремонт протягом кількох годин. Тоді була викликана друга «бригада», яка власне проводила ремонтні роботи.

«Три-чотири лінії були перерізані», — сказав Браарнік, і знадобилося кілька годин роботи, щоб встановити нові.

Екіпажі не можуть просто поспішати. Теоретично, але не завжди на практиці, очікується, що експерти з розмінування прибудуть першими та дадуть усім зрозуміти, що небезпеки від НВБ немає. Потім, за потреби, бригади з прибирання видаляють уламки та осколки з упалих ліній і знищують вибух, щоб вантажівки та важка техніка мали доступ для повного ремонту.

Удари по інфраструктурі не такі серйозні, як атаки на першому етапі війни, коли російські війська просунулися до околиць Києва та деяких районів столиці, перш ніж були відбиті. Тоді під вогнем велися ремонтні роботи.

«Це було набагато гірше, — згадує Браарнік. «Ситуація нині краща, тому що ракети запускають здалеку».

Україна адаптувалася. Популярний мобільний додаток, назва якого перекладається як Air Alarm, регулярно попереджає про російські удари та ідентифікує територію.

У світлі нової російської стратегії Прахарник сказав: «Коли ми чуємо, що з Росії завдають удару, ми вже знаємо, що вони будуть націлені на енергопостачання або лінії електропередач».

Бригади ДТЕК зараз залишаються поблизу своєї оперативної бази, готові до завантаження та розгортання в будь-який момент. Ставки залишаються реальними.

«Поки що ми не дуже впевнені, тому що ніхто не знає, чи завдадуть вони подвійного удару, коли ми розгорнемося для ремонту місця, яке вони щойно розбомбили», — сказав він.

Психологічний стрес також має велику вагу.

Браарник сказав: «Найскладніше… чути вибухи та удари, і ми не знаємо, що саме: це можуть бути ракети, що наближаються, або групи спецназу, які розміновують поля, щоб інші бригади могли перетнути».

Для бригад енергетичних компаній важливо виконувати роботу, «незалежно від того, що відбувається навколо нас», сказав він. «Ми просто тут, щоб це виправити».

Слідкуйте за репортажами AP про війну в Україні: https://apnews.com/hub/russia-ukraine

Читати далі »

Російське вторгнення Live

Російське вторгнення »

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS