Археологи виявили «найдавнішу» та «найповнішу» єгипетську мумію

29 січня 2023 14:10:08    

Керівник розкопок оголосив у четвер, що команда археологів знайшла «найдавнішу» та «найповнішу» мумію, коли-небудь виявлену в Єгипті. Вважається, що це останки чоловіка, на ім’я Гекашепес. Археологи знайшли 4300-річну мумію в стародавній гробниці поблизу Каїра часів п’ятої та шостої династії країни, які охоплювали період з 2500 року до н.е. до 2100 року до н.е. міністр у справах старожитностей, йдеться в заяві.

«Я засунув голову всередину, щоб побачити, що всередині саркофага: прекрасна мумія людини, повністю покрита шарами золота», — сказав Хавасс журналістам на місці розкопок.

Багатовікову мумію знайшли на дні 15-метрової шахти біля ступінчастої піраміди в некрополі Саккара, об’єкті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Саккара, «великий шедевр архітектурного дизайну», знаходиться в Мемфісі, першій столиці стародавнього Єгипту. Було зроблено кілька інших «важливих археологічних відкриттів», сказав Хавасс, у тому числі гробниці Мері, «охоронця таємниць» у королівському палаці, і Хнум-джед-ефа, священника комплексу пірамід Унаса. Знайдено також численні статуї божеств, амулети, знаряддя побуту, кам’яний посуд.

«Це відкриття настільки важливе, оскільки воно пов’язує царів із людьми, які живуть навколо них», — сказав Алі Абу Дешіш, інший археолог із команди розкопок, повідомляє BBC News. Це сталося лише через день після того, як інша група археологів виявила руїни іншого стародавнього міста під назвою Луксор на південь від Каїра. Раніше цього тижня вчені «цифрове розгорнули» мумію «золотого хлопчика» віком 2300 років за допомогою КТ.

Сканування виявило нові відомості про те, як стародавні бальзамувальники використовували дорогоцінні амулети для захисту мертвих. Останніми роками в Єгипті було зроблено низку великих археологічних відкриттів, які відзначаються як частина зростаючого поштовху до розвитку туристичної індустрії країни. Галузь постраждала через посилення політичних заворушень у країні з 2011 року, а також через обмеження на подорожі через пандемію COVID-19.

Читати далі »

Коронавірус Live

Коронавірус »

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS