Фінський зоопарк планує повернути в Китай великих панд

30 січня 2023 09:46:02    

27 січня фінський зоопарк заявив, що має намір повернути назад до Китаю двох великих панд, яких китайський генсек Сі Цзіньпін підніс Фінляндії як "дипломатичний подарунок" у рамках так званої панди дипломатії, яку давно практикує КНР.

Зоопарк Ехтярі у Фінляндії є приватною компанією. Спочатку очікувалося, що ці дві панди приваблюватимуть велику кількість туристів, але зрештою зоопарк вліз у борги, оскільки за роки пандемії вірусу COVID-19 потік туристів значно знизився.

Як повідомило агентство Reuters, 2021 року уряд Фінляндії надав одноразову допомогу зоопарку в розмірі 200 тисяч євро, проте відхилив заявку на виділення гранту на суму 5 мільйонів євро (5,4 мільйона доларів США).

Виявилося, що сума, яку щорічно необхідно перераховувати Китаю за оренду панд, значно вища за суму, яку Фінляндія щорічно витрачає на охорону деяких видів тварин, що зникають.

Згідно із заявою Міністерства закордонних справ Фінляндії, адміністрація зоопарку створила робочу групу для пошуку рішення, але немає впевненості в тому, що воно буде знайдено. У заяві також підкреслюється, що, якщо панди будуть повернуті, це буде вважатися комерційним рішенням приватної компанії, що перебуває в скрутному фінансовому становищі.

Панд звуть Лумі та Пірі. Вони стали результатом "панда дипломатії" генсека Сі Цзіньпіна під час його візиту до Фінляндії у 2017 році. Через рік вони прибули до фінського зоопарку на 15 років.

Сучасна китайська "панда дипломатія" розпочалася щонайменше 1972 року, коли Пекін подарував двох великих панд США на знак встановлення добрих відносин між двома країнами. Таким чином, використовуючи панд, влада КНР намагається закріпити досягнуті з іншими країнами домовленості або дружні відносини.

Однак великі панди, які вважаються зникаючим видом, не є подарунком Китаю. Влада КНР здає їх в оренду на певний термін, плата за яку іноді сягає мільйона доларів на рік за пару тварин. При цьому всі їхні дитинчата також автоматично є власністю Китаю, тож за них теж необхідно платити, а за чотири роки після народження, їх потрібно повернути до Китаю.

За матеріалами Epoch Times 

Читати далі »

Коронавірус Live

Коронавірус »

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS