Повістка – це ще не мобілізація: юрист роз’яснив, що означає отримання цього документу

30 січня 2023 20:11:42    

В Україні факт вручення повістки військовозобов’язаному – ще не означає мобілізацію до армії. Насамперед це робиться для ведення обліку та систематизації списків територіальних центрів комплектування.

Вручення повістки не означає мобілізацію


Про це у коментарі “РБК-Україна” розповів адвокат юридичної фірми Gracers Станіслав Польовий. Він пояснив, що ТЦК вручають повістки, щоб зрозуміти, хто і де є в запасі і який загалом людський ресурс можна мати.

Юрист нагадав, що згідно із Законом України “Про військовий обов’язок та військову службу”, захист держави є конституційним обов’язком громадян. Щодо військового обов’язку документ виділяє такі групи:

– допризовники – особи, які підлягають приписці на призовні ділянки;

– призовники – громадяни, приписані до призовних дільниць;

– військовослужбовці – особи, які проходять військову службу;

– військовозобов’язані – громадяни, які перебувають у запасі для комплектування ЗСУ та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;

– резервісти – особи, які проходять службу у військовому резерві ЗСУ, інших військових формувань та призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

Нагадаємо: раніше у ЗСУ пояснили, що повістки потенційним призовникам можуть бути вручені в будь-якому місці, не забороненому законодавством. Їх можуть вручати не лише представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а й інші посадові особи, наприклад, керівники установ, організацій та підприємств, де працюють призовники, або керівники ЖЕКів, ОСББ та інші уповноважені посадові особи.

Читати далі »

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS