Калушанин, який побив чоловіка цеглиною, пограбував та спалив МАФ, сяде на п’ять років

03 лютого 2023 19:42:00    

Калуський міськрайонний суд виніс вирок чоловіку, який у січні 2022 побив чоловіка цеглиною, вкрав у нього гроші, а потім обікрав МАФ та підпалив його.

Суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінальних правопорушень та дав йому п’ять років тюрми. Окрім того, він має заплатити 4 564,17 грн матеріальної шкоди та 20 000 грн моральної шкоди, передає Галка.

Як йдеться у повідомленні суду, у січні 2022 року чоловік проник в приміщення МАФу, звідки таємно викрав каністри наповнені спиртом. Після цього розлив частину спирту в середину споруди та підпалив сірником. В результаті пожежі було знищено приміщення МАФу, та предмети, які в ньому знаходились, а також сусіднє приміщення кіоску.

Перед пограбування та підпалом МАФу напав на чоловіка та вдарив цеглою по голові. Після удару потерпілий впав на землю, а обвинувачений побив його ногами по тілу. Після чого забрав мобільний телефон, золоту обручку та 800 грн.

Тоді потерпілий отримав тілесні ушкодження у виді закритої черепно-мозкової травми зі струсом головного мозку та інші тілесні ушкодження.

Втім, обвинувачений у судовому засіданні свою вину у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень не визнав.

Він пояснив суду, що 19 січня 2022 приблизно о 21 годині побачив потерпілого. В цей час між ними виник конфлікт. Він тоді наніс 2-3 удари, однак жодних речей у нього не забирався.

Щодо крадіжки спирту із МАФу та здійснення підпалу приміщення, обвинувачений зазначив, що його там не було, а тому дані злочини вчинив не він. Проте просить суд суворо його не карати.

Захисник обвинуваченого вказав суду, що вина його підзахисного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КК України (грабіж), не доведена, бо його підопічний дійсно спричинив тілесні ушкодження потерпілому, але його майном не заволодівав. Просив суд в такому випадку перекваліфікувати дії обвинуваченого з ч. 1 ст. 187 КК України на ч. 1 ст. 125 (умисне легке тілесне ушкодження) КК України.

Також, адвокат зазначив, що обвинувачений не визнає своєї вини у пограбуванні та підпалі МАФу. Про його непричетність до зазначених кримінальних правопорушень свідчить допит матері обвинуваченого, яка вказала, що раніше купила каністри зі спиртом та сини випивали спирт вдома.

Прокурор у судовому засіданні просив визнати обвинуваченого винним, позаяк його вина повністю доведена зібраними доказами та призначити покарання у вигляді 6 років позбавлення волі.

Побитий злочинцем чоловік пояснив суду, що приблизно о 20.30 год він повертався додому із пабу. Йшовши вулицею, спіткнувся і впав. Обвинувачений запропонував йому піднятись і водночас копнув ногою в голову. Біля кафе обвинувачений знову напав на нього та кидав камінням. Після словесної перепалки між ними виникла бійка.  Пам’ятає, що він лежав на землі, а обвинувачений забрав з кишень його куртки 800 грн та мобільний телефон. Після чого вивернув йому праву руку та зняв обручку. Піднятись він не міг, якась жінка визвала швидку допомогу і він отямився вже в лікарні. Вказав, що впізнає обвинуваченого за рисами обличчя та на відеозаписі, що надавали йому для перегляду працівники поліції. Просив суд суворо покарати обвинуваченого.

Власниця кіоску у судовому засіданні пояснила, що обвинуваченого знає особисто, бо його мати торгувала у сусідньому із нею кіоску, а обвинувачений неодноразово купував у неї чай і каву. В кінці січня 2022 року їй подзвонили та сказали, що згорів її кіоск та кіоск сусіда. При перегляді відеокамер вона бачила, як обвинувачений спочатку виніс із її приміщення – дві великі та одну 20 л каністри зі спиртом та кавовий апарат, а потім підпалив кіоск. Обвинуваченого вона впізнала по обличчю та за одягом. Пізніше його мама повернула їй кавовий апарат.

Власник сусіднього кіоску вказав суду, що 29.01.2022 приблизно о 3 годині ночі в належному йому магазині спрацювала сигналізація. Попросивши знайомого подивитись що сталось, потерпілий дізнався, що згоріли кіоски, один з яких його. Спочатку згорів МАФ по сусідству, а потім полум’я перекинулось на його приміщення. Йому в загальному спричинена шкода приблизно на 150 000 грн. Також згоріли та меблі, що знаходились в магазині.

Заслухавши доводи учасників процесу, суд прийшов до висновку, що попри невизнання обвинуваченим своєї вини, його вина у вчиненні кримінальних правопорушень, , підтвердилася сукупністю досліджених судом доказів, зокрема письмовими протоколами, висновками експертів, показами свідків.

Таким чином суд призначив обвинуваченому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. Цивільний позов про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення – задоволено частково. Стягнуто 4 564,17 грн матеріальної шкоди та 20 000 грн моральної шкоди.

Іншим потерпілим пояснили, що особа, яка не пред`явила цивільного позову в кримінальному провадженні, має право пред`явити його в порядку цивільного судочинства.

The post Калушанин, який побив чоловіка цеглиною, пограбував та спалив МАФ, сяде на п’ять років appeared first on Galka.if.ua.

Читати далі »

Новини Івано-Франківськ Live

Новини Івано-Франківськ »

 

 

Copyright © 2023 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS